حسین حیاتی
 هفته قبل

اندروید 12 چه زمانی عرضه میشود؟

از تابستان سال ۲۰۲۱، اندروید ۱۲ آخرین نسخه از سیستم‌عامل موبایل گوگل و سیستم‌عامل تبلت گوگل است. پیش نمایش های توسعه دهندگان در ابتدای سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار گرفت و اولین بتای آن‌ها در ماه مه ارائه شد. اما چه زمانی اندروید ۱۲ برای انتشار عمومی آماده خواهد شد؟

خوشبختانه، گوگل در مورد جدول زمانی اندروید ۱۲ کاملا صادقانه عمل میکند. این یک تصویر گرافیکی مفید است که زمان عرضه نسخه های مختلف را نشان می دهد.

در حال حاضر Android 12 Beta 3 منتشر شده‌است. این فقط قبل از انتشار نسخه نهایی Beta 4 است که نشاندهنده "ثبات بستر های نرم افزاری" اساسا به این معنی است که این نسخه نهایی است، فقط رسمی نمیباشد!

احتمالا متوجه شده‌اید که "انتشار نهایی" که در جدول زمانی مشخص شده‌است ولی یک ماه در زیر لیست نشده است. خبر خوب این است که پیش‌بینی اینکه انتشار نهایی چه زمانی رخ خواهد داد سخت نیست. ما فقط باید به نسخه‌های قبلی اندروید نگاه کنیم.

منطقی است که فرض کنیم که اندروید ۱۲ مسیر مشابهی را دنبال خواهد کرد. نسخه بتا نهایی برای آگوست سال 2021 (مرداد یا شهریور سال 1400) برنامه ریزی شده است و انتظار می‌رود که گوگل در پاییز امسال گوشی Pixel 6 را رونمایی کند. احتمالاً انتشار پایدار قبل از آن یا در کنار این رونمایی اتفاق خواهد افتاد.

 

بنابراین، پاسخ کوتاه به "چه زمانی تاریخ عرضه Android ۱۲ است؟"  این است که ما به طور قطع نمی دانیم ، اما به احتمال زیاد سپتامبر - یا حداکثر اکتبر میباشد. همچنین، همچنین انتظار داشته باشید که گوگل پیکسل 6 اولین گوشی هوشمندی باشد که با اندروید 12 روانه بازار می شود.

آندروید ۱۱ تنها سه پخش بتا دارد که آخرین آن‌ها در آگوست سال ۲۰۲۰ بود. انتشار پایدار ماه بعد اتفاق افتاد.ارسال دیدگاه