روش‌های اتصال کنترلر بی‌سیم Xbox به کامپیوتر

کنترل کننده های بی سیم Xbox  که با کنسول های Xbox Series X|S عرضه می شوند همچنین قابلیت اتصال به کامپیوترها را نیز دارند. به عبارتی دیگر شما با استفاده از این ویژگی می توانید کنترل کنندهٔ بی سیم کنسول را به کامپیوتر خود که دارای ویندوز 10 است وصل کرده و از بازی کردن لذت ببرید. در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین روش های اتصال کنترلر بی سیم Xbox به کامپیوتر را برای شما ارائه کنیم، پس با ما همراه باشید. 

نحوهٔ اتصال کنترل کنندهٔ بی سیم با کابل USB

یکی از ساده ترین روش های متصل کردن کنترل کنندهٔ بی سیم Xbox به کامپیوتر استفاده از کابل USB Type-c است. برای اتصال کافیست تنها یک سر کابل را به کنترل کننده و انتهای دیگر آن را به پورت USB کامپیوتر خود متصل کنید. هنگامی که از طریق USB متصل شدید دکمهٔ روی کنترل کنندهٔ بی سیم Xbox  روشن می شود، این نشان می دهد که کنترل کنندهٔ بی سیم کاملاً آماده استفاده است. اکنون می توانید تمام بازی هایی که از کنترل کننده های بی سیم پشتیبانی می کنند را در کامپیوتر خود اجرا کرده و از بازی با آنها لذت ببرید. 

نحوهٔ اتصال کنترل کنندهٔ بی سیم با بلوتوث

اگر دسترسی به کابل USB ندارید و یا ترجیح می دهید از کابل استفاده نکنید روش های دیگری نیز وجود دارد. زمانی که از نام کنترل کنندهٔ بی سیم Xbox خود مطلع باشید به سادگی می توانید از طریق اتصال بلوتوث آن را به کامپیوتر خود وصل کنید. برای این کار ابتدا منو استارت را در رایانه خود باز کرده و وارد قسمت تنظیمات شوید.

  • در قسمت تنظیمات بر روی گزینهٔ «Devices» کلیک کنید.
  • در قسمت دستگاه ها بر روی گزینهٔ «Bluetooth & Other Devices» ضربه بزنید.
  • از صفحهٔ «Add a device» ظاهر شده گزینهٔ بلوتوث را انتخاب کنید.
  • کنترل کنندهٔ بی سیم xbox خود را در حالت جفت سازی قرار دهید. برای این کار دکمهٔ زیر در کنترل کننده را فشار داده و نگه دارید.
  • پس از روشن شدن دکمه، در قسمت بالای کنترل کنندهٔ دکمهٔ جفت سازی را برای چند ثانیه نگه دارید تا به سرعث چشمک بزند.
  • سراغ رایانه خود رفته و نام کنترل کنندهٔ خود «Xbox Wireless Controller» را که در لیست دستگاه ها ظاهر شده است، انتخاب کنید.
  • پس از طی این مراحل اکنون کنترل کنندهٔ بی سیم ایکس باکس به کامپیوتر شما وصل شده است. برای اتمام مراحل بر روی «Done» کلیک کنید.

 

نحوهٔ اتصال کنترل کنندهٔ بی سیم با آداپتور

روش دیگری نیز برای اتصال کنترل کنندهٔ بی سیم به کامپیوتر شما وجود دارد، اما در این روش باید لوازم جانبی «آداپتور بی سیم ایکس باکس» را به طور جداگانه خریداری کنید. با این آداپتور شما می توانید به طور همزمان با 8 کنترل کنندهٔ بی سیم ایکس باکس به رایانه خود متصل شوید.

برای استفاده از این آداپتور ابتدا آن را به کامپیوتر خود وصل کنید. سپس دکمهٔ جفت شدن آداپتور را فشار داده و نگه دارید تا چراغ چشمک زن آداپتور روشن شود. کنترل کننده های بی سیم خود را در حالت جفت سازی قرار داده و صبر کنید به طور خودکار به رایانه شما وصل شود.


سخن پایانی:

با هر کدام از روش های ارائه شده در بالا به سادگی می توانید کنترل کننده های بی سیم ایکس باکس را به رایانه خود متصل کنید. با متصل کردن کنترلرهای بی سیم قادر خواهید بود تمامی بازی هایی که از کنترل کننده ها پشتیبانی می کنند را اجرا کرده و از بازی با آن ها لذت ببرید.

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل