مژگان امیریوسفی
 2 هفته قبل

با چند قابلیت مخفی تلگرام آشنا شوید

با توجه به اینکه کاربران زیادی از تلگرام استفاده می‌کنند، در این متن سه قابلیت مخفی تلگرام را معرفی کرده‌ایم تا هر زمانی که به این ترفندهای پرکابرد احتیاج داشتید، بتوانید مشکل خود را به سرعت حل کنید. 

یک ترفند برای حذف سریع اکانت تلگرام

اولین قابلیت مخفی تلگرام برای افرادی است که می‌خواهند به صورت کامل و سریع اکانت تلگرام خود را پاک کنند. برای این کار باید ابتدا وارد لینک حذف سریع اکانت تلگرام شوید. در مرحله بعد باید شماره تلفنی که اکانت تلگرام را بر روی آن نصب کرده‌اید را در قسمت Your Phone Number بنویسید. 

بعد از وارد کردن شماره تلفن، باید کلید Next را فشار داده تا سیستم کد امنیتی حذف اکانت را برای این شماره تلفن ارسال کند. کد امنیتی که برایتان ارسال شده است را در کادر Password وارد کرده و دکمه Sign in را بزنید. 

 

 

به این نکته توجه کنید که کوچک و بزرگ بودن کلمه عبور امنیتی که از اکانت رسمی تلگرام برای شما در این اپلیکیشن ارسال می‌شود، اهمیت داشته و باید در هنگام وارد کردن کد امنیتی به این موضوع دقت کنید.

اکنون وارد مرحله بعد می‌شود که سیستم از شما می‌خواهد دلیل حذف اکانت خود را توضیح دهید. شما باید دلایل خود را در کادر بنویسید و سپس بر روی دکمه Done کلیک کنید.

در آخر برای تاکید بیشتر از شما می‌پرسد که آیا از این کار مطمئن هستید و شما باید گزینه Yes, delete my account را کلیک کرده تا اکانت تلگرام شما به صورت کامل حذف شود. 

درصورتی که عملیات حذف اکانت تلگرام به صورت کامل و موفقیت‌آمیز انجام شده باشد، پیامی به شما نمایش داده می‌شود و سپس به صورت خودکار از تلگرام خارج می‌شوید. 

یادتان نرود که با حذف اکانت تلگرام، تمام مخاطبین، گروه‌ها، تاریخچه چت و... نیز حذف خواهد شد.

قابلیت مخفی تلگرام برای بیرون کردن هکر از اکانت شخصی

اگر فکر می‌کنید که شخص دیگری بدون اجازه شما پیامی را برای دیگران ارسال می‌کند و یا پیام‌های شما را می‌خواند، به احتمال زیاد یک هکر وارد اکانت تلگرام شما شده است. برای اینکه هکر را از اکانت شخصی خود بیرون کنید، باید ابتدا منوی تلگرام را باز کرده و بر روی گزینه Setting کلیک کنید. 

سپس وارد قسمت Privacy and Security شوید.

 در ادامه گزینه Active Sessions را که در بخش Security قرار دارد را انتخاب کنید. 

شما می‌توانید در قسمت Current Session، نام دستگاه شخصی خود و در قسمت Active Session می‌توانید دستگاه‌های دیگر متصل شده به اکانت خود را مشاهده کنید. برای خارج کردن همه‌ی این دستگاه‌های ناشناس می‌توانید گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کرده و یا از لیست Active Session بر روی دستگاه‌ ناشناس کلیک کرده و اتصال آن‌ را به صورت جداگانه قطع کنید.

راه‌حلی ساده برای سرچ آی دی اشخاص را در تلگرام 

در آپدیت جدید تلگرام دیگر نیاز نیست برای جستجو یک آی دی به قسمت Search بروید، با ما همراه باشید تا با قابلیت مخفی تلگرام برای پیدا کردن یک اکانت با استفاده از آی دی او آشنا شوید. ابتدا باید به صفحه saved messages خود و یا صفحه چت فرد دیگری که از تلگرام استفاده نمی‌کند، وارد شوید. سپس در قسمت تایپ باید علامت @ را گذاشته و در ادامه آی دی فرد موردنظر را بنویسید و پیام را ارسال کنید. بعد از ارسال پیام، این عبارت و آی دی به رنگ آبی تبدیل می‌شود و اکنون شما می‌توانید بر روی آن کلیک کرده و وارد پروفایل او شوید. 


ارسال دیدگاه