چگونه فروش در سایت را افزایش دهیم؟

در چند سال اخیر، فروشگاه‌های مجازی یا همان آنلاین شاپ‌ها در فروش اینترنتی پیشرفت چشم‌گیری داشته‌اند. این پیشرفت باعث شده است که مردم بیشتری به این نوع از فروش علاقه‌مند شوند. برخی در قالب اینستاگرام، تلگرام و یا توییتر به فروش مشغول‌اند، اما بخش اصلی فروش آنلاین در جای دیگریست: در سایت‌ها.

به طور کلی سایت‌ها قابل اطمینان‌تر هستند. هر کسی توانایی راه‌اندازی و مدیریت یک صفحه یا کانال در اینستاگرام و یا تلگرام را دارد، گرچه همین کار هم نسبتا سخت و دشوار است و نیازمند دانش بالایی است، اما مدیریت سایت و بهبود آن کمی متفاوت و دشوار است.

چرا باید سایت داشته باشم؟

شاید برای بسیاری از فروشنده‌ها سوال باشد که چرا من باید حتما سایت بزنم؟ یا آیا همین اینستاگرام برای من کافی نیست؟ شاید راه‌اندازی سایت و کار کردن بر روی آن کمی دشوار و پرهزینه باشد، اما میزان مشتری‌ای که می‌توان با تکنیک‌های گوگل و سئو جذب کرد، خیلی بیشتر از اینستاگرام است.

مورد دیگر هم آسانی کار است. شما در اینستاگرام مجبور هستید که مدام جواب مشتری‌ها را در دایرکت بدهید، اما در قالب سایت، نیاز نیست که شما همه کارها را انجام دهید. شما با طراحی یک پنل کاربری برای مشتری‌ها می‌توانید تمام امور خرید و پرداخت را به مشتری بسپارید.

نکته دیگر که در ادامه مفصل راجع‌به آن سخن خواهیم گفت، دیده شدن توسط مردم است. کلمات کلیدی این کار را برای شما انجام می‌دهند. شما با انتخاب کلمات کلیدی مناسب کسب‌وکار خود، با در نظر گرفتن شرایط خاص، می‌توانید در صفحه اول نتایج جست‌وجوی گوگل پدیدار شوید و مشتری جذب کنید.

چگونه می‌توانم یک سایت داشته باشم؟

هرگز خود را به خاطر نداشتن توانایی طراحی سایت سرزنش نکنید. برای پیدا کردن یک شرکت خوب برای طراحی سایت، عبارت سفارش طراحی سایت را در گوگل جست‌وجو کنید و با بررسی قیمت‌ها و نمونه کارها، تصمیم نهایی خود را بگیرید که طراحی سایت خود را بر عهده چه کسی خواهید گذاشت؟

سعی کنید در انتخاب طراح و طراحی برای سایت فروشگاهی خود دقت و وسواس بالایی به خرج بدهید. وقتی یک نفر با کلیک بر روی لینک، وارد سایت شما می‌شود، اولین چیزی که توجه او را به خود جلب می‌کند، طراحی سایت شما است. نکات زیر از سری نکات کلی برای سفارش طراحی سایت است که باید در نظر داشت:

 • طراحی سایت باید کاملا مرتبط به حیطه فعالیت شما باشد. 
 • از طیف‌های رنگی مناسب استفاده کنید.
 • تصاویر محصول‌تان با کیفیت و کم‌حجم باشد.
 • طراحی سایت در هر زمان قابل تغییر است، پس از ایده پردازی و خلاقیت نترسید.

چگونه فروش در سایت را افزایش بدم؟

بعد از طراحی سایت دلخواه شما، نوبت به بهینه‌سازی سایت می‌رسد. پیشرفت در هر زمینه‌ای نیازمند برخی امور خاص است. پیشرفت یک سایت و افزایش فروش نیز در گرو درست انجام دادن سئو است. سئو یا SEO با توجه به الگوریتم‌های گوگل می‌تواند باعث پیشرقت سایت شما شود. 

البته که در سفارش سئو سایت باید دقت زیادی به خرج داد. در بحث سئو، سعی کنید کم‌تر با فریلنسرها همکاری داشته باشید. شرکت‌ها همیشه قابل اطمینان‌تر هستند و در قبال انجام هر کاری، قراردادی منعقد می‌کنند که نوعی تضمین برای انجام پروژه شما به حساب می‌آید.

کارهایی که سئو برای پیشرفت سایت انجام می‌دهد:

 • بهینه سازی سایت
 • تهیه بک‌لینک‌های باکیفیت
 • انتخاب کلمات کلیدی مناسب
 • تهیه ترافیک ارگانیک 
 • ارتقاء رتبه در نتایج جست‌وجوی گوگل
 • تهیه مقالات باکیفیت و سئومحور
 • بررسی و آنالیز رقبا
 • افزایش سرعت سایت

بک لینک چیست؟

بک‌لینک لینکی است که از سایت دیگر به سایت شما داده می‌شود. این کار به صورت‌های مختلفی انجام می‌شود. گاهی با یک عکس لینک شده، تبلیغات، کمپین‌ها و غیره این لینک‌ها تهیه می‌شوند. اما بهترین نوع لینک گرفتن از یک سایت دیگر با تهیه یک مقاله صورت می‌گیرد.

یعنی شما یک مقاله با یک کلمه کلیدی مشخص تهیه می‌کنید و آن را در سایت هدف جای‌گذاری می‌کنید. این کار به چند دلیل به صرفه است.

 1. شما هزینه زیادی برای این کار پرداخت نمی‌کنید.
 2. آن مقاله، در صورت داشتن کیفیت بالا، می‌تواند برای شما ترافیک ارگانیک زیادی را به ارمغان بیاورد.
 3. این نوع مقالات، معمولا به صورت دائمی بر روی وب سایت‌ها قرار می‌گیرند.
 4. لینک شما، در صورت رضایت سایت هدف، تگ تبلیغاتی نمی‌خورد.
 5. به اعتبار وب‌سایت شما می‌افزاید.

لینک گرفتن از هر سایتی برای شما خوب نیست به همین دلیل بهتر است که این کار به یک شرکت متخصص در این زمینه سپرده شود. لینک گرفتن از هر سایتی خوب نیست! بضی از سایت‌ها کیفیت لازم را ندارند و ممکن است که با لینک شدن به صفحه شما، به سایت شما آسیب بزنند، علاوه بر این موضوع، لینک گرفتن از سایتی که مربوط به فعالیت شما نیست هم خیلی توصیه نمی‌شود.

کلمات کلیدی مناسب، چه کلماتی هستند؟

جواب این سوال بستگی به حوزه فعالیت شما دارد. اگر شما در زمینه فروش "روکش صندلی ماشین" فعالیت می‌کنید، کلمات کلیدی شما هم باید مرتبط به این موضوع باشد. کلمات کلیدی در سئو از اهمیت بالایی برخوردار هستند زیرا مردم این کلمات را در گوگل جست‌وجو می‌کنند تا بتوانند به هدف خود برسند.

اگر فعالیت شما در زمینه فروش روکش صندلی است باید با سایت‌هایی کار کنید و لینک بگیرید که آن‌ها بخشی مربوط به ماشین یا مسائلی شبیه به این را داشته باشند. 

 لینک کردن کلمه کلیدی نامناسب به صفحه شما ممکن است برای سایت شما مشکلاتی را ایجاد کند. وقتی شما سایت فروش روکش صندلی ماشین دارید، باید با کلمات مرتبط به ماشین و صندلی ماشین لینک بگیرید. فرض کنید که شما از کلمه "فیلترشکن" برای لینک گرفتن استفاده کرده‌اید صرفا به خاطر تعداد جست‌وجوی زیاد این کلمه. وقتی کسی بر روی لینک کلیک کند، انتظار دیدن فیلتر شکن را دارد نه روکش ماشین. 

در نتیجه فرد از صفحه شما به سرعت خارج می‌شود و نرخ پرش سایت شما(Bounce Rate) افزایش می‌یابد که برای یک سایت فروشگاهی اصلا خوب نیست.

چه چیز دیگری در فروش اهمیت دارد؟

جواب این کلمه فقط خلاقیت است. تیم سئوی شما وظیفه آنالیز رقبای شما را هم بر عهده دارد. شما می‌توانید از آن‌ها بخواهید که اطلاعات رقبا را به شما بدهند یا خودتان تحقیق کنید تا ببینید که آن‌ها چطور محصولات خود را معرفی و عرضه می‌کنند. شاید بگویید که این کار تقلید و تقلب است. ولی اصلا اینطور نیست.

هدف از این کار تلفیق روش‌های جدید است. با انجام این کار، شما در دو حالت از رقبای خود برتر می‌شوید. 1_ شما متوجه اشتباه‌های آن‌ها شده‌اید و دیگر مرتکب آن اشتباه‌ها نمی‌شوید.2_ می‌توانید روش‌های خوبی که مورد استفاده قرار گرفته‌اند را با خلاقیت خود همراه کنید و از آن بهره‌مند شوید.

جمع‌بندی

موفقیت یک جسم بزرگ، متشکل از اجزای کوچک و ریز است. شما برای موفقیت در هر کاری باید تمام اجزای آن کار را به درستی انجام بدهید. وقتی تصمیم به راه‌اندازی یک سایت می‌گیرید، باید تمام جزئیات لازم را در نظر بگیرید. سعی کنید که در انجام سئو عجله نکنید.

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل  

 
Gravatar image
خاطره ام   | یکشنبه,4 مهر 1400

پوست آدم کنده میشه تا بیای به فروش دلخواهت برسی. ولی ارزششو داره

Gravatar image
پریسا   | یکشنبه,4 مهر 1400

سلام و درود.ممنون بابت محتوای مفیدتون. فقط از کجا بفهمیم نرخ پرش سایتمون چقدره؟

user profile image
حسن اسدی در پاسخ به: پریسا   | سه‌شنبه,6 مهر 1400

با مراجه به سرچ کنسول سایتتون میتونید بفهمید.

Gravatar image
امیر   | یکشنبه,4 مهر 1400

طراحی یک سایت نیازمند یه تیم حرفه ای منسجم و هماهنگ است خیلی ها ادعای طراحی دارند ولی درنهایت نتیجه مطلوب ندارد ممنون از مقاله جامع و خوبتون

user profile image
حسن اسدی در پاسخ به: امیر   | سه‌شنبه,6 مهر 1400

ممنون از توجه شما.