تیم پیشگامیت
 3 ماه قبل

روش‌های نمایش فیلم داخل گوشی روی تلویزیون

برای شما هم اتفاق افتاده که بخواهید فیلمی طولانی‌ای را در گوشی‌تان ببینید. در این شرایط تصویر کوچک لذت تماشا را از شما می‌گیرد. به علاوه‌ی آنکه بعد از مدتی دست‌هایتان خسته می‌شود، اما روش‌های بهتری برای دیدن محتوای تصویری گوشی‌ وجود دارد؛ اتصال گوشی به تلویزیون. شما با چند روش مختلف می‌توانید از این امکان استفاده کنید. در این مقاله به روش‌های اتصال کابلی یا اینترنتی تلویزیون‌های هوشمند و گوشی‌ خواهیم پرداخت.

نحوه اتصال تلفن‌های هوشمند به تلویزیون با SCREEN MIRRORING

خرید جدیدترین تلویزیون هوشمند راهکاری عالی برای گسترش قابلیت‌های دستگاه‌های هوشمند مختلف است. تلویزیون‌های هوشمند از نرم‌افزارهای پیشرفته‌ی اشتراک‌گذاری پشتیبانی می‌کنند. SCREEN MIRRORING جزء این امکانات نرم‌افزاری‌ست که در بسیاری از مدل‌های گوشی به راحتی کار می‌کند.

حتما شما هم در هنگام خرید تلویزیون برای انتخاب ابعاد تلویزیون دچار مشکل و ابهام شده‌اید. برای خرید تلویزیون با ابعاد مناسب، باید اندازه فضا و راحتی را در نظر بگیرید. با بزرگتر شدن ابعاد تلویزیون‌های مختلف، پیدا کردن سایز مناسب تلویزیون برای فضای خانه یا محل کار، اهمیت بیشتری پیدا کرد.

در قدم اول برای استفاده از SCREEN MIRRORING باید ببنید که گوشی شما از این امکان پشتیبانی می‌کند یا خیر. در غیر این صورت بهتر است به فروشگاه بازی (Google play یا سایر فروشگاه‌ها) موبایل خود بروید و برنامه‌ی Google Home را دانلود و نصب کنید.برای استفاده از این برنامه ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد نمایید و سپس بر روی گزینه‌ی screencast کلیک کنید.

اما در مورد گوشی‌هایی که به صورت پیش‌فرض از قابلیت SCREEN MIRRORING پشتیبانی می‌کنند، کار ساده‌تر است. برای بازتاب تصویر گوشی‌تان بر روی تلویزیون تنها کافی‌ست منوی تنظیمات برنامه را پایین بکشید و بر روی ارسال ضربه بزنید. در بین دستگاه‌های در دسترس، تلویزیون‌تان را انتخاب کنید و تمام. حالا می‌توانید به راحتی محتوای بصری گوشی‌تان را در صفحه‌ی نمایش بزرگ تلویزیون ببنید.

نحوه‌ی اتصال آیفون به تلویزیون

برای اتصال آیفون یا آیپد به تلویزیون‌های هوشمند استفاده از برنامه‌ی Apple TV بسیار کارساز است. کار با این روش بسیار آسان است. ابتدا باید مطمئن شوید تلویزیون و آیفون‌تان به یک شبکه‌ی WiFi با سرعت مناسب متصل است. 

در مرحله‌ی بعد وارد مرکز کنترل (Control Center) گوشی‌ آیفون‌تان شوید. بر روی گزینه‌ی AirPlay Mirroring ضربه بزنید. در بین گزینه‌هایی که برای شما نمایش داده می‌شود Apple TV را انتخاب کنید. به همین راحتی می‌توانید محتوای صوتی و تصویری‌ آیفون را در تلویزیون خود مشاهده کنید.

اگر این روش برای‌تان اجرایی نشد، هنوز هم راه‌هایی برای اتصال آیفون به تلویزیون وجود دارد؛ استفاده از کابل Digital AV Adapter. این کابل از یک‌سو به درگاه شارژ گوشی متصل می‌شود و از سوی دیگر به بخش ورودی HDMI تلویزیون. با برقراری اتصالات شما می‌توانید محتوای بصری آیفون‌تان را در تلویزیون مشاهده کنید.

انتقال تصاویر از گوشی‌های اندرویدی به تلویزیون به وسیله‌ی Amazon Fire TV Stick

برای مشاهده‌ی تصاویر از گوشی‌های اندرویدی در تلویزیون می‌توانید از برنامه‌ی Amazon Fire TV Stick استفاده کنید. کار با این برنامه هم بسیار آسان است. 

1- ابتدا برنامه را از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن تلویزیونی پیدا کرده و آن را نصب نمائید.

2- برنامه را اجرا کنید.

3- با ضربه بر روی دکمه‌ی خانه (Home)  گزینه‌ی Amazon Fire TV Stick را انتخاب نمائید.

4- منویی برای شما نمایش داده خواهد شد؛ برنامه‌ها، sleep ، mirroring و تنظیمات

5- در بین گزینه‌ها روی mirroring ضربه بزنید.

6- پنجره‌ی جدیدی برای شما باز می‌شود که نام گوشی‌‌ای که می‌خواهید با آن به تلویزیون متصل شوید را نمایش می‌دهد.

7- بلوتوث یا WiFi گوشی‌تان را روشن کنید.

8- برای اتصال گوشی به تلویزیون باید از ویژگی‌ cast feature در گوشی خود استفاده کنید.

9- در بین دستگاه‌های قابل اتصال Amazon Fire TV Stick را انتخاب کنید. با تائید اتصال نمایش تصاویر شروع خواهد شد.

 

 

اتصال تلفن همراه به تلویزیون به وسیله‌ی کابل

بسیاری از مدل‌های گوشی امکان نرم‌افزاری برای اتصال به تلویزیون را ندارند. در زمان خرید تلویزیون به درگاه‌های ارتباطی آن توجه کنید. تا به ورودی‌های USB و HDMI مجهز باشند. خرید تلویزیون‌های هوشمند تمام نگرانی شما را در این زمینه بر طرف خواهد کرد. 

حالا تنها چیزی که برای نمایش گوشی در تلویزیون نیاز دارید یک کابل HDMI - MHL است. برای مثال نحوه‌ی اتصال گوشی به تلویزیون ال‌جی به صورت زیر است:

  • بخش MHL کابل را به گوشی وصل کنید
  • از اتصال بخش HDMI به تلویزیون ال‌جی مطمئن شوید
  • برای مشاهده‌ی محتوای تصویری گوشی، ورودی تلویزیون را در حالت HDMI MHL قرار دهید
  • حالا به راحتی می‌توانید گوشی‌ خود را در صفحه‌ی نمایش بزرگ تلویزیون ال‌جی‌تان تماشا کنید

به این نکته توجه کنید کابل HDMI  MHL به گوشی‌هایی که پورت Type C دارند، متصل نمی‌شوند. از سوی دیگر کابل‌هایی که از یک سو HML هستند و از سوی دیگر USB دارند، برای اتصال تصویری گوشی به تلویزیون مناسب نیستند و عملا کارایی نخواهند داشت.

 

نحوه‌ی اتصال گوشی به تلویزیون ال‌جی با استفاده از LG TV Plus

خرید تلویزیون ال‌جی به کاربران گوشی‌های اندروید امکان ساده‌تری را برای اتصال به گوشی فراهم می‌کند. 

بسیاری از گوشی‌های هوشمند قابلیت اتصال به تلویزیون را ندارند. یا اتصال گوشی‌ اپل به تلویزیون همیشه با دردسرهای حل‌نشدنی همراه است. به همین دلیل تولید‌کنندگان ال‌جی امکان Magic Mobile connection  را به تلویزیون‌های هوشمند خود اضافه کرده‌اند تا این مشکلات را برای کابران حل کنند.

برنامه‌ی Magic Mobile connection  معجزه‌ی اتصال گوشی به تلویزیون است. برای استفاده از این امکان بهتر است از روش زیر استفاده کنید.

  • برنامه‌ی LG TV Plus را از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ بر روی گوشی خود نصب کنید.
  • در این مرحله‌ گوشی و تلویزیون را از طریق یک شبکه‌ی WiFi به اینترنت متصل کنید.
  • برنامه‌ی LG TV Plus را  در گوشی اجرا نمائید و نام تلویزیون ال‌جی‌تان را انتخاب کنید.
  • بعد از یافتن مدل تلویزیون، بر روی اتصال ضربه بزنید تا ارتباط برقرار شود.

حالا محتویات گوشی شما به صورت کامل در تلویزیون نمایش داده می‌شود. کنترل گوشی‌تان نیز از طریق موس یا روش معمول از داخل تلویزیون کاملا امکان‌پذیر است.

 

اتصال گوشی‌های هوشمند به تلویزیون‌های غیر هوشمند

ممکن است گوشی‌تان قابلیت مونیتوریگ (اتصال به تلویزیون) نداشته باشد، یا تلویزیون‌تان هوشمند نباشد. هنوز هم امکان‌هایی برای اتصال گوشی به تلویزیون وجود دارد. در این صورت شما باید از ابزارهای جانبی به عنوان کمک استفاده کنید.

 

اتصال موبایل به تلویزیون با استفاده از اسمارت باکس‌ها

اگر مدل تلویزیون‌تان قدیمی‌ست و فعلا قصد خرید تلویزیون هوشمند را ندارید می‌توانید اسمارت باکس یا اندروید باکس تهیه کنید. این ابزار تلویزیون‌های شما را به ابزارهای هوشمند تبدیل خواهد کرد.

با استفاده از این لوازم جانبی می‌توانید گوشی‌تان را به تلویزیون وصل کنید. تنها لازم است که گوشی شما از قابلیت MIRRORING پشتیبانی کند. روش کار هم آسان است. مطابق دستور‌‌العمل‌های بالا عمل کنید.

 

استفاده از دانگل برای برقراری اتصال تصویری گوشی و تلویزیون

دانگل‌ها ابزارهای قدرتمندی هستند که در مدل‌های مختلف کارایی‌های ویژه‌ای به دستگاه‌ی شما اضافه می‌کنند. برای اتصال موبایل به تلویزیون شما می‌توانید از دانگل Screen Share استفاده نمائید.

فقط توجه داشته باشید این دانگل فقط قابلیت اتصال گوشی به تلویزیون را دارد. دانگل Screen Share را در بازار با عنوان میراکست یا کروم‌کست به راحتی می‌توانید پیدا کنید. قبل از خرید از 2 نکته اطمینان حاصل کنید؛ گوشی‌تان قابلیت مونیتورینگ داشته باشد و دانگل سازگار با گوشی و تلویزیون‌تان باشد.

برگرفته از مقاله وبلاگ تکنولایف:

https://www.technolife.ir/blog/connect-the-phone-to-the-lg-tv/ارسال دیدگاه