نصب ویندوز 11 طریق فلش مموری (USB)

ویندوز 11 به صورت رسمی در ماه ژوئن معرفی شد، و هم اکنون میتوانید آن را دانلود کنید. در حال حاضر تعداد انگشت شماری دستگاه جدید با ویندوز 11 از پیش نصب شده وجود دارد که به زودی تعداد آنها بیشتر میشود.

اگر دستگاه شما با ویندوز 10 سازگار میباشد، احتمال زیاد برای نصب ویندوز 11 مشکلی نخواهید داشت. از این صفحه هم اکنون میتوانید ویندوز 11 را دانلود کنید. در صفحه دانلود یک فایل ISO فشرده شده قابل دانلود مشاهده میکنید. این ساده ترین راه برای نصب ویندوز 11 از طریق فلش مموری (USB) میباشد. با وجود پشتیبانی رسمی مایکروسافت از نصب از طریق USB این موضوع ممکن است کمی پیچیده باشد. بیایید با هم پیش نیازها رو مرور کنیم.


بررسی کنید که فضای کافی دارید

قبل از ادامه کار حتما بررسی کنید که فلش مموری  (USB) شما فضای کافی (بیش از 6 گیگابایت) را برای انتقال فایل نصبی دارید یا خیر؟


فایل ISO را دانلود کنید

به صفحه دانلود رسمی ویندوز 11 بروید، روی گزینه "Create Windows 11 installation media" کلیک کنید و سپس "Download Now" را برای دانلود کلیک کنید.

نصب ویندوز 11 از طریق فلش مموری (USB)

1- آخرین نسخه Rufus (نسخه 3.15 در حال حاضر) را دانلود و نصب کنید. 
2- فلش مموری یا همان USB را که فایل ISO قرار است به آن منتقل شود را متصل کنید. مطمئن شوید که حداقل 8 گیگابایت فضای خالی داشته باشد و همه فایل های دیگر حذف شده باشند.
3- از پنجره اصلی برنامه Rufus، فلش مموری مربوطه را در بخش "Device" انتخاب کنید.
4- "NTFS" را در زیر "File system" و "MBR" را در زیر "Partition schema" انتخاب کنید.
5- در سمت چپ "Boot selection" ، روی "SELECT" کلیک کنید و فایل ISO را انتخاب کنید.
6- برای شروع فرآیند ، روی دکمه "Start" کلیک کنید - مدت زمان آن بستگی به سرعت USB شما دارد

پس از اتمام ، اکنون یک فلش مموری با قابلیت نصب ویندوز 11 را دارید که می تواند برای نصب ویندوز 11 در هر دستگاه سازگار با این ویندوز استفاده شود.
هم اکنون میتوانید فلش مموری را جدا کنید. 
دستگاه خود را برای بوت کردن ویندوز 11 ، Restart کنید و قبل از نمایان شدن لوگو ویندوز خود کلید F8 را مرتبا فشار دهید تا وارد Safe Mode شوید.
در اینجا گزینه USB Device را انتخاب کنید. اکنون رایانه شما باید با اجرای فایل ISO ویندوز 11 که دانلود کرده اید بوت شود. در غیر این صورت ، ممکن است لازم باشد Secure Boot را در تنظیمات BIOS خاموش کنید.


ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل