اجاره بوم‌گردی در قشم با سایت جاباما

چند سالی است که عبارت بوم‌گردی به صنعت گردشگری افزوده شده است. این صنعت یکی از صنایع پولساز در تمام دنیا شناخته شده است. رشد صنعت گردشگری، صنعت اقامتگاهی را نیز به سمت پیشرفت برده است.

قشم، جزیره‌ای در ایران است. این جزیره که بزرگ‌ترین منطقه خشک در خلیج فارس است مدت زیادی است مقصد گردشگران و مسافران ایرانی و خارجی شده است. ایران از تنوع اقلیمی بالایی برخوردار است. این گوناگونی اقلیم باعث شده بوم‌گردی در این کشور رونق یابد. جزیره قشم یکی از مناطق بوم‌گردی است که به تازگی مورد توجه و اقبال قرار گرفته است. این جزیره که در استان هرمزگان واقع شده است قابلیت بالایی به دلایل شرایط آب و هوایی خاص خود دارد.

اولین اصل و لازم اجاره بوم‌گردی با ایجاد این اقامتگاه‌ها ایجاد شده است. اقامتگاه بوم‌گردی قشم از تنوع بالایی برخوردار است و جذابیت‌های فراوانی برای گردشگران و طبیعت‌گردان خواهد داشت. 

 

ویژگی ماندن در اقامتگاه بوم‌گردی

اقامتگاه‌های بوم‌گردی با ساختار بومی به دیگر مراکز اقامتی ارجحیت خواهند داشت زیرا ویژگی‌هایی خاص و منحصر به فرد برای خود دارند. بوم‌گردی فقط یک اقامتگاه نیست بلکه در کنار مقوله اقامت به ارائه و عرضه خدماتی مانند خوراک محلی، صنایع دستی و موسیقی سنتی و بومی پرداخته می‌شود. این خدمات به دو دسته فروش و آموزش تقسیم خواهد شد.  

اجرای نمایش سنتی از دیگر خدماتی است که در بوم‌گردی‌ها شاهد آن خواهید بود. مراسمات سنتی و محلی نیز در اقامتگاه‌های بوم‌گردی اجرا می‌شود. بوم‌گردی‌ها معمولا توسط یک خانواده محلی راه‌اندازی و اداره خواهند شد. 

میزبان یا صاحب اقامتگاه روابط خوب و مستقیمی را با بوم‌گردها و مسافران برقرار خواهند کرد. این ارتباط حس امنیت طبیعت‌گردها را بیشتر می‌کند. روابط صمیمانه میزبان منجر به توسعه کسب و کار اقامتی آنها می‌شود.

یکی از ویژگی‌های اجاره بوم‌گردی و اقامتگاه بوم‌گردی اطلاق واژه مهمان به گردشگران است. تمامی گردشگران و مسافران، مهمان اقامتگاه بومگردی هستند. این موضوع در روابط نیز به چشم دیده خواهد شد. 

معماری اقامتگاه بوم‌گردی قشم خود به تنهایی یک جاذبه گردشگری به شمار می‌رود. این اقامتگاه‌ها از مصالح ساختمانی طبیعی و ارگانیک ساخته خواهند شد. طراحی داخلی و مبلمان بوم‌گردی نیز با سبک معماری و مصالح هماهنگی و هم‌خوانی دارد. 

از ویژگی‌های دیگر و خصوصیات خوب اقامتگاههای بوم‌گردی باید به مشارکت در کارها اشاره کرد. کارهای اقامتگاه میان تمامی اعضای خانواده میزبان تقسیم خواهد شد و همگی در بهتر شدن خدمات سهم مهم و اساسی دارند. 

 

راهنمای اجاره بوم‌گردی قشم در سامانه جاباما

بوم‌گردی‌های قشم را می‌توان یکی از زیباترین اقامتگاه‌ها نامید. این جزیره زیبا با قدمت چند هزارساله خود بوم‌گردی‌های زیادی برای اجاره به مهمانان خود دارد. اقامتگاه بوم‌گردی خانه دوست در جزیره قشم قرار دارد. این اقامتگاه بومی 10 اتاق سنتی و 2 اتاق ویژه (وی‌آی‌پی) برای مهمان تدارک دیده است. میزبان این اقامتگاه برای ساعات استراحت رخت‌خواب سنتی در نظر گرفته است.

گرمای هوا در جزیره قشم تمامی اقامتگاه‌های بوم‌گردی را به سمت کولر گازی برای سیستم سرمایشی کشانده است. این سیستم سرمایشی کاربرد مناسبی برای این جزیره است. اجاره بوم‌گردی در جزیره قشم شما را با سبک زندگی مردم جزیره آشنا خواهد کرد. 

اقامتگاه بوم ‌گردی فردیس یکی دیگر از اقامتگاه‌های بومی قشم است. این اقامتگاه فاصله بسیار کمی تا ساحل خلیج فارس دارد. سقف اتاق‌ها به شیوه سنتی ساخته شده است. سقف سنتی منازل قشم را کپر می‌نامند. همین یک مورد در بوم‌گردی حس زندگی بومیان را برای شما تداعی خواهد کرد. اقامتگاه بوم‌گردی فردیس بالغ بر 20 اتاق برای اجاره به مهمانان دارد. 

اقامتگاه بوم ‌گردی قشم، سعی بر آن داشته در مراکز خود از رخت‌خواب سنتی برای مهمانان استفاده کند. این مساله بر مبنای آشنایی بیشتر با سبک زندگی بومیان بوده است. اجاره بوم‌گردی تجربه زندگی بومیان را برای شما خواهد داشت.

بوم‌گردی نخل ناخدا شامل دو مجموعه شمالی و جنوبی است. مجموعه شمالی اقامتگاه نخل ناخدا به صورت ویژه یا وی‌آی‌پی و قسمت جنوبی به صورت سنتی چیدمان شده است. قسمت شمالی مجموعه از تخت‌خواب برای استراحت و خواب مهمانان استفاده کرده است. اتاق‌های سنتی بوم‌گردی نخل ناخدا با الهام از عجایب جزیره قشم نقاشی شده‌اند و برای تزئین از هنر آیینه‌کاری بهره برده است. 

پرویز امینی یکی از میزبانان اقامتگاه‌های بوم‌گردی است. اقامتگاه بوم‌گردی او به اسم خودش نام‌گذاری شده است. این بوم‌گردی یکی از آرام‌ترین اقامتگاه‌های این جزیره است. این اقامتگاه برای اتاق‌های خود از اسامی محلی استفاده کرده است. 

اقامتگاه بوم‌گردی پیر حرا اقامتی خاطره‌انگیز برای شما به یادگار خواهد داشت. این اقامتگاه 9 اتاق دارد. هر یک از اتاق‌های این بوم‌گردی نامی سنتی و امکانات متفاوتی را در خود جای داده است. سرویس صبحانه از خدماتی است که این اقامتگاه برای تمام مهمانان در نظر دارد. فاصله پیر حرا با مراکز خرید قشم بسیار کم است. 

اقامتگاه فین دلفین در قشم شباهت زیادی با کلبه چوبی دارد. این اقامتگاه منظره جزیره هنگام را به خود اختصاص داده است. اقامتگاه فین دلفین قشم در یکی از بکرترین نقاط جزیره واقع شده است. با اقامت در این اقامتگاه 5 اتاقی شاهد دیدن دلفین‌های جزیره نیز خواهید بود.

بوم‌گردی درشه اتاق‌های زیبایی را برای مهمانان خود تهیه کرده است. تمامی امکاناتی که شما از یک اقامتگاه انتظار خواهید داشت در این بوم‌گردی وجود دارد. سرویس روزانه اتاق در این اقامتگاه بوم‌گردی نیز انجام می‌شود و شما نباید نگران نظافت اقامتگاه خود باشید. اتاق دودری، سوندی، کرغی و قبله‌ای نام‌هایی است که میزبان برای اتاق‌ها انتخاب کرده است. 

بوم‌گردی درخت سبز از دیگر اقامتگاه‌های بومی جزیره زیبای قشم است. قشم، بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس است که سالهای زیادی در آن انسان‌ها سکونت داشته‌اند. این اقامتگاه کمتر از 2 دقیقه با ساحل فاصله دارد. اگر به آدرنالین و هیجان نیاز دارید این اقامتگاه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. نزدیک‌ترین جزیره به بوم‌گردی درخت سبز جزیره ناز قشم است. این اقامتگاه برای مهمانان کافی‌شاپ نیز ساخته است. تمام تلاش میزبان استفاده از بهترین محصولات و امکانات بوده است. 

هر زمان به قشم سفر کردید و اقامتگاه بوم‌گردی را برای انتخاب کردید معنی کلماتی که برای اسم اتاق‌ها و بوم‌گردی‌ها انتخاب شده است از میزبان خود بپرسید. این کلمات معنی زیبا و جالبی خواهد داشت. تمامی اقامتگاه‌هایی که برای شما نام برده شد در سامانه جاباما وجود دارد. شما با مراجعه به سایت جاباما بهترین اقامتگاه‌های بوم‌گردی را می‌توانید انتخاب کنید. 

بوم‌گرد، گردشگری است که بازدید از طبیعت را بدون کمترین تاثیر منفی بر آن انتخاب خواهد کرد. اصول و پایه بوم‌گردی حفظ و نگهداری از محیط زیست و طبیعت است. این تعاریف و خصلت شامل افرادی خواهد بود که به طبیعت‌گردی علاقه‌ خواهند داشت. بوم‌گردان نسبت به محیط بومی که در آن قرار خواهند گرفت مسئول بوده و در حفظ آن کوشا خواهند بود.

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل