تاثیر رنگ بندی سایت در جذب کاربر

تاثیر مسحور کنندگی رنگ ها بر جذب کاربر به حدی است که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشید. رنگ بندی سایت تاثیر مستقیم و مثبتی بر میزان ماندگاری کاربران در سایت دارد. برای ماندگاری کاربران در سایت باید به مفهوم رنگ ها در طراحی و زیبایی و چشم نوازی آن توجه و دقت زیادی نمود. زندگی روزمره به قدری حول رنگ ها متمرکز است که اغلب نادیده گرفته می شود.

از آنجایی که استفاده از رنگ ها بسیار مهم است، این امر باید در طراحی سایت نیز صدق می کند. رنگ های استفاده شده در یک وب سایت می تواند بر درک مشتریان از شرکت، سایت و برند تاثیر بگذارد. لمس زیبایی و تماشای زیبایی های بصری در دنیای واقعی، هدیه ای است که دارکوب در این زمینه به کسب و کار شما ارائه می دهد تا متناسب با نوع کسب و کار خود بهترین رنگ بندی را داشته باشید.

 

اصول انتخاب رنگ سایت

به طور کلی رنگ ها در زندگی ما تاثیر زیادی بر نوع عاطفه ها، ذهنیت و نحوه عملکرد ما تاثیر به سزایی دارد. انتخاب رنگ وب سایت مناسب و اصولی در نوع کسب و کار می تواند کمک شایانی در جذب مخاطب و مشتری نماید. رنگ ها می توانند یک ابزار مناسب برای بازاریابی و برندسازی بسیار قدرت مند باشند. رنگ بندی سایت ظرافت های خاص خود را داراست که گاهی اوقات این امر بسیار دشوار و سخت می گردد حتی در بعضی اوقات نیاز است تا هماهنگی و یکپارچه سازی بین انواع رنگ ها ایجاد شود تا بر جلوه بصری افزوده شود. در بعضی مواقع به علت نداشتن آگاهی و یا مهارت استفاده از رنگ های خنثی باعث دفع کردن مخاطب و بی رغبتی آنان را در پی داشته باشد.

تاثیر رنگ بندی سایت در جذب کاربر - اصول انتخاب رنگ سایت

طراحی وبسایت و ارتباط آن با روانشناسی رنگ ها

هر رنگی به نوبه خود قدرتمند است. همین عامل نه تنها بر احساس و عاطفه افراد بلکه بر عملکردشان نیز تاثیر چشمگیری می گذارد. روانشناسی رنگ ها علاوه بر اینکه می تواند به تقویت و شناخته شدن برند شما کمک کند، به فروش بیشتر و حتی راهنمایی بازدید کنندگان به سمت وب سایت شما نیز اثرات زیادی به همراه داشته باشد. طبق مطالعات فراوانی که در زمینه روانشناسی انجام شده است نشان می دهد که بسیاری از مردم در عرض ۹۰ ثانیه یا حتی کمتر از آن تصمیم می گیرند که محصولی را دوست دارند یا خیر، همچنین ۹۰ درصد این تصمیم بر اساس رنگ هایی است که طراحی و تدوین شده است.

از همین تاثیرگذاری می توان به این نتیجه پی برد که رنگ ها می توانند در شناخت برند کمک شایانی نمایند و شناخته شدن برند را تا ۸۰ درصد افزایش دهند.

 

انتخاب ترکیب رنگ مناسب وب سایت

همه کسب و کارها می بایست از رنگ ها برای جلب توجه مخاطبان استفاده کنند، البته این ترکیب رنگ برای هر کسب و کاری متفاوت و گوناگون می باشد. فقط کافی است تا با ترکیب رنگ و اصول آن آشنا شوید، از آن پس به راحتی می توانید در مخاطبان خود نفوذ کرده و برند خود را به آنان بشناسانید.

 

  • رنگ زرد در طراحی سایت

رنگ زرد را در دسته روشن ترین رنگ ها می توان قرار داد. زرد با شادی، جوانی، خوش بینی و شایستگی همراه است اما از طرف دیگر می تواند تداعی فریبی و ارزانی را نیز به همراه داشته باشد. از رنگ زرد در طراحی سایت می توانید برای انرژی بخشیدن به افراد یا ایجاد حس شادی در درون آنها استفاده کنید اما نکته قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که این مقدار نباید زیاد از حد باشد. رنگ زرد قدرتمند است و به سرعت به چشم افراد فشار وارد می کند و همین عامل موثر می تواند در جلب توجه افراد و مخاطبان به متن تاثیرگذار باشد.

 

  • رنگ قرمز در طراحی سایت

قرمز جزو رنگ هایی که است که به سرعت افراد را به سمت خود جلب می کند. در واقع با خاص بودن خود ضربان قلب و تنفس سریع تر افراد را در پی دارد. قرمز با هیجان، عشق، انرژی و حرکت همراه است.

رنگ مهیج قرمز جزو یکی از رنگ های بسیار پرطرفدار است که به عنوان یک رنگ برجسته برای جلب توجه به چیزی یا ایجاد هیجان استفاده می شود. همچنین گفتنی است که رنگ قرمز می تواند برای انواع حوزه های غذا، مد، سرگرمی، ورزش، بازاریابی، تبلیغات، خدمات اضطراری و مراقبت های بهداشتی مفید و موثر واقع شود. قرمز برای کسب و کارهایی که رستوران، کافی شاپ و به نوعی با خورد و خوراک در ارتباط هستند بسیار کاربردی است. معمولا بسیاری از رستوران ها از رنگ قرمز برای تحریک اشتها بیشتر استفاده می کنند. اما این نکته را از یاد نبرید که بیش از حد از آن استفاده نکنید! هیجان زیاد ممکن است تاثیر منفی و بدی برای مخاطب در پی داشته باشد.

 

  • رنگ نارنجی در طراحی سایت

نارنجی جزو رنگ های مهیجی است که با انرژی زیاد و پر جنب و جوش همراه است و سرگرمی، دوستی، شادی، انرژی، گرما، جاه طلبی، هیجان و اشتیاق را در خود دارد. علاوه بر این موارد، می توان برای برقراری ارتباط نیز استفاده شود.

از رنگ نارنجی در طراحی سایت می توان برای خرید، اشتراک گذاری، ثبت نام، ترخیص، فروش و یا حتی سایر محتواهایی که می خواهید به سرعت افراد را به خود جلب کنید، استفاده کنید. برای کسب و کارهایی همچون تجارت الکترونیک، فناوری، خودرو، سرگرمی، غذا و همچنین مراقبت از کودکان بسیار مورد توجه و خوب است.

 

  • رنگ صورتی در طراحی سایت

رنگ صورتی نشان دهنده زنانگی، شیرینی و به نوعی هم عاشقانه می باشد. از رنگ صورتی می توان برای کسب و کارهایی که خدمات و محصولات متنوع برای دختران و نوجوانان و حتی جوانان استفاده شود. برند باربی یک نمونه موجه و کاملا معروف در این زمینه است که توانسته است بسیاری از دختران جوان را با همین رنگ صورتی و دلنشین به سمت و سوی خود سوق دهد. زمانی که از رنگ صورتی به موقع و درست استفاده شود می تواند لمس ظریفی را القا نماید. همچنین صورتی قادر است تا اطلاعات مهم را برجسته کند.

 

  • رنگ بنفش در طراحی سایت

استفاده از رنگ های سرد همچون رنگ بنفش، می تواند ایده های مختلفی را به مشتری انتقال نماید. بنفش می تواند ایده های مختلفی همچون پیچیدگی، تخیل، قدرت، احترام، خلاقیت، رفاه، ثروت و راز و رمز را منتقل کند. رنگ بنفش در طراحی سایت یک انتخاب عالی و درجه یک برای کسب و کارهایی است که می خواهند ظاهری لوکس، خدمات با کیفیت بهتر و مطلوب تر، و همچنین برای فروش محصولات زیبایی را ارائه و به نمایش بگذارند.

 

طراحی سایت با دارکوب

با انتخاب و رنگ بندی مناسب می توانید به سرعت در قلب و ذهن افراد و مشتریان خود نفوذ کنید. امیدواریم توانسته باشیم علاوه بر معرفی و آشنایی با انواع رنگ ها شما را به عمق رنگ ها برده باشیم و از آنها در دنیای رنگارنگ نهایت لذت را ببرید. اینکه بدانیم از چه رنگی را در کجا و چگونه ترکیب کنیم، لذت آن را چندین برابر افزایش می دهد.

تاثیر رنگ بندی سایت در جذب کاربر - طراحی سایت با دارکوب

 مجموعه دارکوب با ارائه خدمات تخصصی طراحی سایت برای کسب و کارهای گوناگون بارها و بارها حرفه ای بودن خود را به اثبات رسانده است. علاوه بر این دارکوب خدماتی مانند سئو سایت ، تولید محتوا و خدمات اینستاگرام و از همه مهمتر آموزش تمامی این مهارت ها را به شما عزیزان ارائه می دهد. کافیست به سایت دارکوب مراجعه و برای دریافت خدمات با این مجموعه ارتباط برقرار کنید.

 

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل