ماشین حساب برای کامپیوتر | ابزاری کارآمد برای انجام محاسبات مختلف

کاربردهای ماشین حساب برای کامپیوتر

هنگامی که انجام محاسبات سخت می‌شود، یک ماشین حساب حرفه‌ای می‌تواند ناجی شما باشد. این روزها، صدها اپلیکیشن متفاوت وجود دارند که می‌توانند به طور کامل جایگزین ماشین حساب‌های فیزیکی شوند. اما برخی از این اپلیکیشن‌ها، محدود به عملکردهای اولیه هستند، البته برنامه‌های پیشرفته‌ای نیز وجود دارند که با ویژگی‌های شگفت‌انگیز، شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. از این رو، انتخاب بین گزینه‌های متفاوت، می‌تواند کمی سخت باشد. در این مطلب، با برخی از بهترین نرم‌افزارهای ماشین حساب برای کامپیوتر آشنا می‌شویم.

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های ماشین حساب برای کامپیوتر

یک ماشین حساب با رابط کاربری آسان در کامپیوتر، می‌تواند به شما در انجام محاسباتی که می‌خواهید، کمک کند، اما گزینه ها متعدد هستند. چندین ماشین حساب برای کامپیوتر و انجام انواع محاسبات برای داده‌های مالی، هندسه، فیزیک و حتی نمودارها وجود دارد.

ویژگی‌های این ماشین حساب‌ها عبارتند از:

  • انجام تبدیل‌ها
  • حل معادلات
  • برخورداری از تم‌های قابل تنظیم 
  • امکان تایپ به زبان‌های مختلف

اگر امکانات موجود در ماشین حساب پیشفرض کامپیوتر شما، نیازهای شما را رفع نمی‌کند، می‌توانید از اپلیکیشن‌های ماشین حساب برای کامپیوتر استفاده کنید. در ادامه، به معرفی بهترین ماشین حساب‌های ویندوز و مک او اس می‌پردازیم.

نرم‌افزار‌ کلک پرو

شرکت پانورامیک سافت‌ور (Panoramic Software Inc) توسعه‌دهنده برنامه کلک پرو (Calc Pro HD) است. یکی از ویژگی‌های مهم این ماشین حساب، این است که شما می‌توانید فضای این برنامه را تغییر دهید و شخصی‌سازی کنید. همچنین می‌توانید آن را به صورت رایگان از فروشگاه مایکروسافت دانلود کرده و از قابلیت‌های فراوان آن بهره بگیرید. البته اگر کاربران بخواهند از ویژگی‌های پریمیوم استفاده کنند، باید چند پرداخت درون برنامه‌ای انجام بدهند. جالب است بدانید که نسخه رایگان این ماشین حساب برای کامپیوتر با بیش از ده زبان متفاوت، عرضه شده است.

 

ماشین حساب سولور

ماشین حساب سولور (Soulver)، تمام آنچه که از یک ماشین حساب پیشرفته انتظار دارید را انجام می‌دهد. با این حال، بر خلاف برنامه‌های پیچیده، سولور بسیار سریع و استفاده از آن، آسان است. اگر بخواهیم سولور را توصیف کنیم، باید بگوییم که یک ماشین حساب هوشمند و متنی است. لازم به ذکر است که این ماشین حساب برای کامپیوتر هایی که از سیستم عامل مک آو اس بهره می‌برند، عرضه شده است.

ماشین حساب استیکی

ماشین حساب استیکی (Sticky Calculator)، یک ماشین حساب و یک ابزار یادداشت را با هم ترکیب می‌کند. برخلاف سایر برنامه‌ها مشابه، پدی (Numpad) برای وارد کردن اعداد وجود ندارد. در عوض، می‌توانید عبارت را از طریق صفحه کلید تایپ کنید، سپس ماشین حساب به طور خودکار آن‌ها را حل کرده و نتیجه را نمایش می‌دهد.

 

این برنامه، قابلیت یادداشت نویسی در حین انجام محاسبات را ارائه می‌دهد. از این رو، ماشین حساب استیکی در جایگاهی بالاتر از سایر برنامه‌های مشابه قرار می‌گیرد. ارسال نتایج محاسبات و دستورالعمل‌های مربوطه برای دوستتان، با ماشین حساب استیکی، ممکن است. جالب است بدانید که این برنامه رایگان است و می‌توانید آن را از فروشگاه مایکروسافت، بارگیری کنید. نقطه ضعف این برنامه، این است که باید عبارت فرمول را به درستی در آن وارد کنید. همچنین در این برنامه، گرفتن جذر اعداد، کمی دشوار و پیچیده است.

کلکیولیتر پلاس

کلکیولیتر پلاس (Calculator +HD) در سال 2012، راه‌اندازی شد. این برنامه، یک از معروف‌ترین ماشین حساب های موجود در فروشگاه مایکروسافت است. جالب است بدانید که حجم این برنامه، پائین است، اما ویژگی‌های شگفت‌انگیزی دارد.

 برخی از ویژگی‌های کلکیولیتر پلاس عبارتند از: فهرست حافظه، ماشین حساب مهندسی و استاندارد، به علاوه یک ماشین حساب مختص نمودارها. همچنین این ماشین حساب برای کامپیوتر ها و با پانزده زبان مختلف، عرضه شده است.

ماشین حساب اسکوئر

ماشین حساب اسکوئر (Calculator Square) در چندین پلتفرم مانند رایانه‌های شخصی، هولولنز (HoloLens) و موارد دیگر، در دسترس است. در این اپلیکیشن، کاربران می‌توانند از حالت‌های ویژه و ماشین حساب مالی به اضافه حالت‌های استاندارد و مهندسی، استفاده کنند. در این برنامه یک مبدل برای محاسبه ارزش ارز (برای بیش از صد و پنجاه ارز) و زمان، وجود دارد. همچنین رابط کاربری این ماشین حساب، بسیار ساده است.

 

نرم‌افزار پی کلک

برنامه ماشین حساب پی کلک (PCalc) شامل یک حالت ویژه است که امکان دسترسی به طیف گسترده‌ای از توابع را فراهم می‌کند. اگرچه ماشین حساب پیشفرض مک او اس نیز از سطح مقبولی برخوردار است، اما ماشین حساب پی کلک، قابلیت‌های بیشتری دارد. این برنامه در بین طرفداران آر پی ان(RPN)، محبوبیت خاصی دارد، اما پی کلک، یک ماشین حساب مهندسی و همه جانبه است. لازم به ذکر است که این ماشین حساب برای کامپیوتر ها و سیستم عامل مک عرضه شده است. 

شما با خرید پی کلک، به دنیایی از امکانات دسترسی پیدا می‌کنید که در یک برنامه کاربردی زیبا و کاربرپسند جمع‌آوری شده‌اند. اولین نسخه پی کلک، بیش از بیست سال پیش، در سال 1992 منتشر شد. نسخه ویژه این ماشین حساب حتی بر روی مک او اس ایکس (Mac OS X) در ایالات متحده و سایر کشورها در سال 2002 عرضه شد. 

ماشین حساب نیچر پلی

به جرات می‌توان گفت ماشین حساب نیچر پلی، بهترین برنامه ماشین حساب رایگان است. این اپلیکیشن، به عنوان یک ماشین حساب مهندسی و چند منظوره، عالی عمل می‌کند. شما می‌توانید ابهامات خود و فرمول‌های ریاضی را در این برنامه، وارد و آن‌ها را حل کنید. سرعت پاسخ‌دهی این ماشین حساب نیز بسیار بالا است، به طوری که به محض نوشتن، پاسخ‌ سوالات را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که سبک نوشتاری این ماشین حساب به گونه‌ای است که عبارات پیچیده را ساده می‌کند.

این برنامه مملو از گزینه‌های مختلف است. به عنوان مثال، این برنامه ماشین حساب برای کامپیوتر، تجزیه XML و جاوا (JSON) را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند. شما می‌توانید ماشین حساب نیچر پلی را به صورت رایگان از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید.

ولفرام آلفا

ولفرام آلفا (Wolfram Alpha) با یک برنامه ماشین حساب معمولی، متفاوت است. این برنامه، شکل سنتی ماشین حساب‌های دیگر را ندارد. ماشین حساب ولفرام آلفا برای کاربران ویندوز 10 و مک او اس، این امکان را فراهم کرده است که مشکل یا درخواست‌شان را تایپ کنند. سپس ولفرام آلفابا، محاسبات را انجام می‌دهد. 

ولفرام آلفا، به طور گسترده توسط دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی و علوم استفاده می‌شود. این برنامه در بخش انتقال اطلاعات نیز عالی است و به عنوان یک منبع بی‌نظیر برای محاسبات مهندسی شناخته می‌شود.

شاید بهترین ماشین حساب برای کامپیوتر که بر روی هر دو سیستم عامل ویندوز و مک او اس، عرضه شده است، ولفرام آلفا باشد. این برنامه از مجموعه عظیم داده‌ها و الگوریتم‌های برای محاسبه نتایج، حل پرسش‌ها و تولید گزارش استفاده می‌کند. ریاضیات، آمار و تجزیه و تحلیل داده‌ها، فیزیک، شیمی، مهندسی، نجوم و علوم، تنها تعدادی از حوزه‌های متعددی هستند که این برنامه، پوشش می‌دهد.

انتخاب بهترین ماشین حساب برای کامپیوتر از میان گزینه‌های متعدد

اگر به دنبال یک ماشین حساب ساده برای انجام محاسبات هستید، ماشین حساب پیشفرض می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما بسیاری از افراد بر این باورند که ماشین حساب‌های پیشفرض، بهترین گزینه برای انجام محاسبات نیستند. در نتیجه، استفاده از برنامه‌های شخص ثالث را ساده‌تر و کاربردی‌تر می‌دانند که برخی از آن‌ها در این متن معرفی شدند و عبارتند از نرم‌افزارهای: ولفرام آلفا، نیچر پلی و اسکوئر.

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل