آنچه باید در مورد بروکر آمارکتس بدانید

وجود تعداد بی‌شماری عرضه و تقاضا کننده در بازار گسترده و غیرمتمرکز فارکس، از جمله دلایلی است که فعالان بازار را ناگزیر به استفاده از خدمات مالی ارائه توسط بروکرها می‌کند. آمارکتس  از جمله بروکرهایی است که در بازار فارکس نقش واسطه بازار و سرمایه‌گذاران را دارد و خدمات مالی متعددی را جهت تسهیل فرایند معاملاتی به کاربران ارائه می‌دهد.

با فعالیت در بازار فارکس کم و بیش با فرایند ارائه خدمات بروکرها بیشتر آشنا می‌شویم. بروکرها پل ارتباطی بین کاربر و بازار هستند. عرضه‌کننده ارزهای خود را برای فروش به بروکر می‌سپارد و تقاضا کننده سفارش مورد نظر خود را بروکر ثبت می‌کند، بروکر در محیط بازار، این دو در خواست را جستجو کرده و با تطابق سفارش‌ها، معامله را انجام می‌دهد.

به‌علاوه در محیط بازار، برای مشتریان خود امکاناتی را فراهم می‌کند تا بتوانند فرایند بررسی و پیگیری فرصت معاملاتی را به‌راحتی طی کنند. همچینی با پشتیبانی از نمادهای معاملاتی متنوع، فرصت‌های کسب سود را برای معامله‌گران افزایش می‌دهند.

در این مطلب قصد داریم تا با این بروکر بیشتر آشنا شویم.

بروکر آمارکتس

آمارکتس در سال 2007، در قالب یک شرکت بین المللی و با نام Aforex آغاز به کار کرد. این کارگزار فارکس و CFD خدمات خود را به‌صورت آنلاین به هر دو دسته کاربران حرفه‌ای و تازه‌کار، از سراسر جهان عرضه می‌کند. در این بروکر معامله‌گران به ابزارهای متنوعی جهت انجام معاملات آنلاین دسترسی دارند. به‌علاوه از پلتفرم‌های آنلاین و فناوری‌های نوین برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کند.

از جمله ویژگی‌های ممتاز در این بروکر با سابقه این است که در معاملات کالاها و شاخص، سواپ اعمال نمی‌کند و سواپ محاسبه شده برای نمادهای دیگر مثل فلزات و ارزهای دیجیتال در حدی است که می‌توان گفت تا 30 درصد صرفه‌جویی در هزینه را برای کاربر ایجاد می‌کند.

ویژگی حساب‌های معاملاتی در آمارکتس

در بروکر amarkets، مانند سایر بروکرها با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، حساب‌های معاملاتی متنوعی به کاربران ارائه می‌شود. در این بروکر حساب‌ها در 4دسته قرار می‌گیرند، حساب استاندارد، Fixed, ECN و Crypto. مشتریانی که تمایل به پرداخت سواپ برای معاملات بلندمدت خود ندارند و یا به لحاظ شرعی مبلغ سواپ را مجاز نمی دانند، می‌توانند از حساب اسلامی ارائه شده در این بروکر استفاده کنند.

اسپرد در حساب‌های آمارکتس بسیار پایین در نظر گرفته شده و از حداقل 0.2 پیپ آغاز می‌شود. حداقل واریز برای افتتاح حساب در این بروکر 100 دلار در نظر گرفته شده است، به‌جز حساب ECN که نیاز به 200 دلار سرمایه اولیه دارد. در این حساب کمیسیون 5 دلاری بابت هر لات معامله محاسبه می‌شود.

حساب فیکس اسپرد ثابتی دارد و کاربر می‌تواند از لوریج 1:3000 در معاملات خود استفاده کند. حساب کریپتو که با بیت کوین شارژ می‌شود، تمام هزینه‌ها مانند اسپرد، کمیسیون و سواپ بر حسب بیت کوین محاسبه و اعمال می‌شود.

هزینه‌ها در بروکر آمارکتس

عمده هزینه یک معامله‌گر در معاملات مربوط به اسپرد است. اسپرد تفاوت قیمت خرید و فروش را نشان می‌دهد. بسته به نوع حساب و نماد مورد معامله، در آمارکتس اسپرد می‌تواند متغیر باشد. در amarkets مبلغی نیز به‌عنوان کمیسیون در برخی حساب‌ها در نظر گرفته می‌شود که این مبلغ نیز روی بهای معاملات و در نتیجه سودآوری آن تاثیر دارد.

آمارکتس برای مشتریان خود طرحی را در نظر گرفته است که بر اساس ان کاربر می‌تواند بخش عمده ای از کارمزد پرداختی در معاملات را باز پس گیرد. با فعال شدن ریبیت، با در نظر گرفت شرایطی، مشتری بخشی از کارمزد معاملات را به صورت اتوماتیک در حساب خود دریافت می‌کند.

https://file.tesmino.ir/images/2023/05/images_1683535855_6458b7efc9f0d.jpg

اعتبار amarkets

amarkets از لحاظ مجوز‌های مراجع قانونی، دارای دو مجوز سطح 3 فارکس است. در سازمان خدمات مالی FSA به ثبت رسیده و عضو کمیسیون مالی است. دارایی‌های مشتریان این بروکر توسط صندوق جبران خسارت تا سقف 20000 یورو بیمه شده است. برای اختلافات بین کاربران و بروکر باید به سازمان حل اختلاف که یک نهاد مستقل است مراجعه شود.

کپی تریدینگ در آمارکتس

از خدمات ارائه شده توسط آمارکتس، دسترسی به سیستم کپی تریدینگ است. سرمایه‌گذار می‌تواند با بررسی معاملات تریدرهای ماهر و با تجربه، این امکان را دارند که از بین استراتژی‌های استفاده شده، یکی را انتخاب و معاملات خود را بر اساس آن انجام دهند.

در بازار همیشه با دو گروه افراد روبرو هستیم. گروهی که در تحلیل و بررسی بازار خبره هستند اما به علت نداشتن سرمایه کافی، امکان انجام معاملات را ندارند. گروه دوم افرادی هستند که سرمایه کافی در اختیار دارند ولی به‌علت نداشتن دانش معاملاتی و تحلیل بازار، نمی‌توانند موقعیت‌های مناسب را در بازار جستجو کنند.

در اینجاست که سیستم کپی تریدینگ به کمک این افراد می‌اید و دانش تحلیل‌گر را با سرمایه گروه دوم ترکیب می‌کند. این سیستم محیطی برای همکاری این دو گروه فراهم می‌کند. به‌این صورت که سرمایه‌گذار دارایی خود را وارد سیستم می‌کند و معامله‌گر با آن به معاملات اقدام می‌کند و هر دو طرف از سود مساوی بهره‌مند می‌شوند.

با بررسی سابقه عملیاتی معامله‌گر، مشتری می‌تواند نسبت به انتخاب استراتژی و معامله‌گر تصمیم‌گیری کند.

نماد‌های قابل معامله در آمارکتس

در آمارکتس نماد‌های معاملاتی متنوعی را در سبد مشتریان قرار داده است. کاربر با پیگیری بازار و بررسی نماد‌های مختلف، می تواند فرصت‌های معاملاتی بیشتری را برای کسب سود در نظر بگیرد.

https://file.tesmino.ir/images/2023/05/images_1683535855_6458b7efcd809.jpg

در این بروکر از 44 جفت ارز بازار فارکس، 7 نماد فلزی پر معامله، 18 نماد کالا، 17 شاخص مهم، از بازار سهام 433 سهم، 27 رمز‌ارز و اوراق قرضه آمریکا و المان پشتیبانی می‌کند. کاربران با دسترسی به گستره وسیعی از نمادها می‌توانند فرصت‌های معاملاتی سودآور بسیاری را پیگیری کرده و در آنها وارد معامله شوند.

روش‌های انتقال وجه در آمارکتس

از جمله روش‌های شارژ حساب و برداشت در بروکر آمارکتس می‌توان به ریالی تاپ چنج، ریالی مستقیم، اسکریل، پرفکت مانی و رمز ارزها اشاره کرد. با استفاده از این روش‌های متنوع، به‌خصوص انتقال ریالی که در بین کاربران ایرانی مورد توجه است، مشتری به راحتی می‌تواند مبلغ مورد نظر خود را در حساب شارژ کرده یا نسبت به برداشت از حساب اقدام کند.

بروکرها در نقش واسطه بازار و کاربران فارکس، خدمات مالی متنوعی را به معامله گران ارائه می‌دهند. امتیازات ارائه شده توسط بروکرها می‌تواند به عنوان وجه تمایز آنها نسبت به سایرین در بازار رقابتی بروکرها باشد و مشتریان بیشتری را به افتتاح حساب تشویق کند. در این مطلب با بروکر آمارکتس، یکی از بروکرهای محبوب و با سابقه بازار فارکس آشنا شدیم و برخی خدمات ارائه شده در این بروکر را بررسی کردیم.

 

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل