آیا تلویزیون های هوشمند سامسونگ از ما جاسوسی می کنند؟

آیا تلویزیون های هوشمند سامسونگ از ما جاسوسی می کنند؟

 

شاید شنیده باشید زمانی که مایکروسافت کینکت را ارائه کرد نگرانی های زیادی در مورد شنیدن صدای کاربر در هر زمان توسط کینکت وجود داشت. همین امر در آن زمان نگرانی های زیادی برای کاربران به وجود آورد. حال امروز که در این نقطه هستیم نوبت به سامسونگ رسیده است.
 
یک پاراگراف از حفظ حریم خصوصی تلویزیون های سامسونگ مطلبی هر چند کوتاه اما مورد تامل را ارائه کرده است. آمده است که:

لطفا هوشیار باشید که اگر در مورد مسایل شخصی و یا حساس خودتان صحبت می کنید، این اطلاعات به صورت دیتا ضبط می شود و به برنامه های جانبی که قابلیت تشخیص صدای شما را دارند منتقل خواهند شد.
 
ضبط شدن صدا توسط هر وسیله تکنولوژیکی یک مسئله نگران کننده است. اما زمانی که به برنامه های جانبی اشاره می شود موضوع بیشتر نگران کننده خواهد بود.
 
سامسونگ در متنی که برای وبسایت Techradar فرستاده قصد داشته تا کمی اطمینان را برقرار کند. سامسونگ گفته که دیتاهای صوتی نگه داشته نمی شوند یا به کسی فروخته نمی شوند. زمانی که کاربر از ویژگی صوتی استفاده کند تشخیص صدا برای برنامه های جانبی فعال شده و دستور جستجوی صدا فعال شده و دیتاهای صدا برای سرورها ارسال می شود و محتوای درخواستی جستجو شده و در نهایت نتیجه برای تلویزیون ارسال می شود.
 
سامسونگ اعلام کرده که ما برای امنیت کاربران اهمیت زیادی دارد و ما در این زمینه بسیار جدی هستیم. در تمام تلویزیون های ما رمز گذاری دیتاها قرار گرفته تا اطلاعات شخصی کاربران حفظ شده و از استفاده آن ها توسط افراد دیگری جلوگیری به عمل آید. سامسونگ همچنین اعلام کرده که تلویزیون با نشان دادن تصویر میکروفون روی صفحه خود به کاربر نشان می دهد که صوت دستگاه فعال است یا خیر و کاربر به اختیار خود می تواند این ویژگی را فعال یا غیر فعال کند.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل