بررسی روش های فروش ebay

شرکت ebay توسط پیرامیدیار در سال 1995 تأسیس شد. مؤسس این شرکت یک ایرانی الاصل است. این شرکت در طی چندین سال گذشته به موفقیت های بسیار گسترده جهانی دست یافته است.حجم مبادلات مالی توسط ebay، در طی چندین سال گذشته تا کنون بالغ بر چندین میلیارد دلار می باشد.

سایت ebay یکی از پر بیننده ترین وب سایت های دنیا می باشد. مدیران این سایت روشهای متنوعی را برای خرید و فروش خود در نظر گرفته اند. با تحقیق و بررسی بر روی روش کار ebay توانستیم بخشی از این روش های فروش را بیابیم و در این مطلب آن را در اختیار شما قرار دهیم. ebay چندین روش فروش دارد که مهمترین روش آن، فروش مزایده می باشد.

در اینجا به برخی روش های فروش ebay اشاره می کنیم:

1 – روش مزایده ای: فروشنده یک کالا را روی وب سایت قرار می دهد سپس یک قیمت پایه برای کالای خود در نظر می گیرد. تعیین مدت زمانی حراجی بر عهده فروشنده می باشد و در پایان مدت زمان تعیین شده آن کالا به کسی که بالاترین پیشنهاد را ارائه داده است تعلق می گیرد.

2 – قیمت ثابت: در این مدل از فروش، فروشنده تنها یک قیمت ثابت را برای فروش کالا معرفی می کند و از افرادی که مایل به خرید این کالا هستند تنها باید قیمت ثابت ارائه شده توسط فروشنده را پرداخت نمایند.

3 – Buy itnow : شما دکمه «Buy itnow» را هم در فروش به قیمت ثابت و هم در روش فروش مزایده ای مشاهده می نمایید. در روش مزایده ای شخص فروشنده علاوه بر ارائه ی قیمت ابتدایی برای شروع مزایده، توانایی این را دارد که قیمت ثابت برای فروش کالا نیز ارائه نماید تا در صورتی که شخص تمایل به خرید کالا در این قیمت را دارد بر روی دکمه «Buy itnow» کلیک کنند.

4 – براساس مطرح نمودن نیازها: در این روش، ebayیک بخشی را طراحی نموده است که افراد خواستار یک کالای خاص با یک قیمت خاص در آنجا عضو شوند و فروشنده هایی که آن کالا را با مشخصات ارائه شده توسط فرد خریدار داشته باشند. با آنها تماس می گیرند.

5 – ebay stores: سرویس های دیگری است که ebay به مشتریان خود ارائه می دهد استفاده از امکان راه اندازی فروشگاه های شخصی است که در آن امکانات پرداخت و قرار دادن کالا برای فروش با قیمت ثابت فراهم است. ebay برای راحتی خرید، تمام کالاهای موجود خود را دسته بندی کرده است به عنوان مثال دسته های جداگانه ای برای خرید کتاب، پوشاک، لوازم منزل، لوازم الکترونیکی، کامپیوتری و ... در نظر گرفته است.

به طور کلی برای فروشنده ای که قصد فروش کالایش را دارد 2 هزینه وجود دارد:

1 – هزینه وارد کردن کالا به سایت. 2 – پرداخت حق الزحمه به صورت درصدی از قیمت نهایی کالا. ebay برای انواع روشهای فروش خود یک جدول مشخص نموده است و بر اساس آن درصد های معینی را از فروشندگان دریافت می دارد این درصدها برای روش های فروش مزایده و فروش با قیمت ثابت متفاوت می باشد.

هزینه وارد کردن کالا به سایت و پرداخت کمیسون فروش به ebay در موارد زیر مشخص می باشد.

هزینه لیست کردن کالا در روش مزایده ای. ♦

کمیسیون فروش در روش مزایده ای. ♦

هزینه لیست کردن کالا در روش قیمت ثابت. ♦          

کمیسیون فروش در روش قیمت ثابت. ♦

حق الزحمه تجهیزات صنعتی و تجاری. ♦

حق الزحمه استفاده از قیمت رزرو. ♦

حق الزحمه استفاده از «Buy itnow». ♦

حق الزحمه ارتقای و به روز رسانی طیف محصولات. فروش مزایده ای و فروش با قیمت ثابت متفاوت می باشد.
جدول درصدهای مشخص شده بر اساس فروش مزایده ای.

حق الزحمه و ارزش نهایی پرداختی بهebayقیمت نهایی کالای فروخته شده
بدون هزینهاگر کالا فروخته نشده باشد
9% از قیمت نهایی پرداختی توسط خریدار با پرداخت حق شارژی بسته به قیمت کالا تا 100 دلاردلار0.01 - دلار 50
100000 - 50.01دلار
100001دلار یابیشتر
 

جدول درصدهای مشخص شده بر اساس فروش با قیمت ثابت.

سایر موارد کتاب، دی وی دی، فیلم، موزیک و بازی لباس ،کفش و لوازم جانبی کالاهای الکترونیک قیمت نهایی پرداختی توسط خریدار
بدون هزینه بدون هزینه بدون هزینه بدون هزینه در صورت عدم فروش کالا
%11 قیمت نهایی کالا 13% قیمت نهایی کالا 10% قیمت نهایی کالا %7 قیمت نهایی کالا 50دلار - 0.99 دلار مرحله 1
11% قیمت نهایی کالا+ 5%مرحله1 13% قیمت نهایی کالا+ 5%مرحله1 10% قیمت نهایی کالا+ 5% مرحله1 قیمت نهایی کالا %7 مرحله15%+1000000 –50.01 مرحله 2
11% قیمت نهایی کالا + 6%   مرحله1 + 2%    مرحله2 13% قیمت نهایی کالا+ 5%    مرحله 1 + 2%   مرحله2 10% قیمت نهایی کالا+ 8%      مرحله1 + 2%   مرحله2 7% قیمت نهایی کالا+ 5%مرحله1 + 2%  مرحله2 یا بیشتر10000001     مرحله 3


ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل