شبکه ۳ سیما HD می شود

شبکه ۳ سیما HD می شود

فرآیند دیجیتال کردن شبکه های تلویزیونی و رادیویی در کشور از سال ۸۶ آغاز شد. این طرح از سال ۸۸ برای بینندگان تهرانی با ارائه سیستم DVB ملموس گشت تا جایی که در حال حاضر اکثر نقاط کشور با استفاده از این سامانه، شبکه های رادیویی و تلویزیونی را به صورت دیجیتال دریافت می نمایند.

از خرداد ماه سال پیش با ایجاد شبکه HD، این روند به فاز جدید خود یعنی افزایش کیفیت و تطابق آن با فناوری روز دنیا ادامه یافت. شبکه مذکور ۲۵ خرداد ماه ۱۳۹۳ با پخش آزمایشی مسابقات لیگ جهانی والیبال و جام جهانی فوتبال آغاز به کار کرد و هم اکنون به پخش ۲۴ ساعته فیلم، مستند، انیمیشن و مسابقات ورزشی می پردازد.

به نظر می رسد، روند HD سازی که پیش از این در شبکه های جهانی Press TV و Hispan TV انجام شده بود، شامل شبکه های تلویزیونی سراسری خواهد شد و اولین اقدام در این راستا بر روی پخش شبکه ۳ سیما انجام گردد.

غلامرضا میرحسینی از HD شدن شبکه سه سیما تا پایان سال خبر داد و گفت:  با دستور رئیس سازمان صداوسیما، شبکه سه اولین شبکه سراسری خواهد بود که HD می‌شود.

مدیر شبکه ۳ اضافه کرد: به سرعت فرایند HD شدن شبکه‌های دیگر سیما نیز پس از آن طی خواهد شد تا در دوره جدید مدیریت سازمان شاهد ارتقای کیفی تصویر باشیم.

وی در مورد زمان پخش HD شبکه ۳ سیما توضیح داد: در حال حاضر زیرساخت‌های این فرآیند در حال انجام شدن است و قول می‌دهیم تا پایان سال این امر محقق شود.

شبکه هایی که به آنها HD گفته می شود، تصاویر خود را با رزولوشون ۱۰۸۰p (اندازه تصویر ۱۰۸۰ * ۱۹۲۰ پیکسل) که در اصطلاح به آن Full HD می گویند، پخش می کنند. هم اکنون اکثر LCD ها و LED های بازار قابلیت پخش HD و رزولوشن بالاتر را دارند.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل