قدرتمندترین موتور الکتریکی هواپیما توسط زیمنس ساخته شد

قدرتمندترین موتور الکتریکی هواپیما توسط زیمنس ساخته شد

محققان شرکتزیمنس آلمان، یک نمونه موتور الکتریکی مخصوص هواپیما را ایجاد کرده‌اند که تنها ۵۰ کیلوگرم وزن دارد و نیرویی برابر ۲۶۰ کیلو وات را در ۲۵۰۰ دور در دقیقه تولید می‌کند. نیروی برق تولید شده‌ توسط این موتور پنج برابر بیش از موتورهای معمولی است. این موتور دارای قدرتی برای فرود آوردن هواپیما تا وزنی برابر ۲ تن است.

محققان زیمنس اعلام کردند که با اینکه این موتور از وزن بسیار سبکی نسبت به سایر موتورها برخوردار است اما با استفاده از تجزیه و تحلیل اجزای موتور و ترکیب بهینه سازی‌های آن در این نمونه جدید به قدرتی بسیار دست یافته‌اند. علاوه بر این، محققان برای ساخت این موتور از متدهای شبیه‌سازی کامپیوتری بهره برده‌اند که باعث شده موتوری سبک وزن با قوی‌ترین مجموعه‌ای از اجزاهای آن ساخته شود.

در نهایت این محققان توانستند سیستم موتور الکتریکی جدید را با عملکردی جدید و با نرخ تولید ۵ کیلووات در هر یک کیلوگرم را دست بیابند. این نرخ در مقایسه با موتورهای مشابه قدرتمند صنعتی که بیشترین استفاده را دارند تقریبا استثنایی است. همچنین، عملکرد موتورهای به کار رفته در خودروهای الکتریکی حدود دو کیلووات در هر کیلوگرم است.

فرانک آنتون رئیس بخش هواپیمایی الکتریکی زیمنس در خصوص این موتور می‌گوید:

نوآوری زیمنس این امکان را فراهم می‌کند که در هواپیماهای هیبریدی با چهار یا تعداد بیشتری سرنشین مورد استفاده قرار گیرد. ما اعتقاد داریم استفاده از موتورهای هیبرید الکتریکی در خطوط هواپیمایی با تعداد ۵۰ یا ۱۰۰ مسافر، میزان میانگینی به حساب می‌‌آید.

 از آنجایی که موتور جدید، عملکرد خود را با سرعت چرخش ۲۵۰۰ دور در هر دقیقه ارائه می‌دهد، می‌تواند بدون استفاده از فرآیند انتقال، پروانه‌های هواپیما را مستقیما نیرودهی کند. به همین دلیل آنتون ابزار داشته که می‌توان از این این دستاورد برای ساخت مجموعه‌ای از هواپیمای الکتریکی هیبریدی را با چهار یا تعداد بیشتری صندلی مورد استفاده قرار داد. انتظار می‌رود موتور جدید زیمنس تا اواخر سال ۲۰۱۵ در هواپیماهای آزمایشی مورد تست و استفاده قرار گیرد. پیش بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک این فناوری جدید به مرحله تولید انبوه برسد.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل