گزارش مالی سامسونگ در 3 ماهه دوم سال 2015: 5.93 میلیارد دلار سود خالص

گزارش مالی سامسونگ در 3 ماهه دوم سال 2015: 5.93 میلیارد دلار سود خالص

سامسونگ نیز همچون بسیاری از کمپانی های سهامی عام، گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ میلادی را منتشر کرده که براساس آن این کمپانی موفق شده تا سود عملیاتی ۵.۹۳ میلیارد دلاری را از درآمد ۴۱.۷ میلیاردی کسب کند.
براساس گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم، سامسونگ موفق شده تا سود عملیاتی ۵.۹۳ میلیارد دلاری را از درآمد ۴۱.۷ میلیارد دلاری به جیب بزند. مقایسه این ارقام با فصل پیشین نشان از افزایش درآمد سامسونگ دارد. البته این کمپانی کر‌ه‌ای موفق نشده تا به اهداف تعیین شده برسد. سود عملیاتی سامسونگ با وجود افزایش نسبت به فصل گذشه در مقایسه با مدت مشابه سال پیش ۴ درصد کاهش یافته است.
سامسونگ با اشاره به افزایش درآمد این کمپانی در سه ماهه‌ی دوم در قیاس با سه ماهه‌ی سوم دلیل این امر را عملکرد خوب کمپانی در زمینه‌ی تولید انواع محصولات در حوزه‌ی ریزپردازنده‌ها خوانده است که این محصولات شامل ماژول‌های حافظه و تراشه‌ها می شود. درآمد سامسونگ از بخش تولید ریزپردازنده‌ها در مقایسه با فصل دوم سال ۲۰۱۴ به میزان ۱.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است. همچنین باید به نقش بخش تولید تلویزیون‌های کمپانی نیز اشاره کرد که سود ۱۸۰ میلیون دلاری را کسب کرده است. البته سود این بخش در مقایسه با سود ۶۶۰ میلیون دلاری مدت مشابه سال گذشته کاهش زیادی را تجربه کرده است.
بخش تولید گوشی‌های هوشمند سامسونگ موفق شده تا درآمدی ۲۲.۴ میلیارد دلاری را از آن خود کند که ۲.۳۷ میلیارد دلار از این میزان سود خالص کسب شده توسط بخش موبایل است. سود خالص کسب شده توسط این بخش از کمپانی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که سود خالص ۳.۸ میلیارد دلاری را به ارمغان داشت، کاهش یافته است. افزایش میزان درآمد بخش تولید موبایل سامسونگ بسیار کم رقم خورده، چراکه با وجود افزایش عرضه‌ی گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج، عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند کمپانی با کاهش روبرو شده است.
سامسونگ اعلام کرده که در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۵ قیمت گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج را تغییر داده و ضمنا گوشی‌های هوشمند جدیدی را با صفحه‌ی نمایش بزرگ روانه‌ی بازار خواهد کرد. از جمله‌ی این محصولات می‌توان به گلکسی اس ۶ اج پلاس اشاره کرد که انتظار می‌رود در کنار گلکسی نوت ۵ در ۲۲ مرداد ماه معرفی شوند.

 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل