سئوی وب سایت ها در سال 2015

سئوی وب سایت ها در سال 2015

گوگل یکی از موتورجستجوهایی است که همیشه الگوریتم های سئوی خود را آپدیت می کند که این الگوریتم ها تاثیر بسیار زیادی برروی وب سایت ها دارد و دارندگان وب سایت ها همیشه باید همگام با این الگوریتم ها سیاست های سئوی خود را تغییر دهند . علاوه بر اپدیت مستمر الگوریتم ها در مساله سئو با پارامتر زمان نیز روبرو هستیم . بنابراین بهتر است از زمان استفاده کرده و سیاست  پایداری را  برای سئوی وب سایت خود، براساس اخرین اپدیت های موتورهای جستجو پیاده سازی کنید .

معمولا اکثر بزینس ها تقریبا حدود 30 الی 60 درصد از ترافیک وب سایت خود را از طریق موتورهای جستجو دریافت می کنند. سئو به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می کند محتوای وب سایت شما را درک کند. گوگل  اخیرا محتوای همه صفحات وب سایت ها و ارتباط و پیوستگی محتویات در انها را درک می کند. در سئوی جدید دیگر مسائلی مانند کلمات کلیدی و چگالی کلمات کلیدی و ترفند ها و سایر تکنیک های قدیمی مطرح نیستند و اگر مشاوران سئو وب سایت شما چنین مسائلی را مطرح کردند به سرعت روند سئوی خود را تغییر دهید.

در ادامه این مقاله گزینه هایی را که در سئوی 2015 بسیار مهم خواهد بود را بررسی خواهیم کرد.

1.توجه به ترافیک موبایلی و طراحی رسپانسیو وب سایت ها :

گوگل همیشه به داشتن سایتی رسپانسیو تاکید می کند و یکی از فاکتورهای فنی گوگل محسوب می شود . اگر وب سایت شما به درستی در تلفن های همراه نمایش پیدا کند رتبه ای که از گوگل دریافت می کنید تا مدت ها تغییر نمی کند.  سیستمی به عنوان mobile-friendly  ایجاد شده است تا میزان سازگاری سایت خود در دستگاههای دیگر آگاه شوید . از طریق لینک زیر می توانید میزان mobile-friendly بودن سایت خود را بررسی کنید :

http://validator.w3.org/mobile/

2. تمرکز بیشتر برروی محتوای مناسب و مفید نه کلمات کلیدی

کلمات کلیدی با تمام اهمیتشان دیگر فاکتور کلیدی در سئو نخواهد بود . رنکینگ وب سایت ها بر اساس بازدهی منابع آن خواهد بود نه تعداد کلمات کلیدی و چگالی آنها در وب سایت ها . برای اثبات خود به موتورهای جستجو نباید صرفا به کلمات کلیدی ساده بسنده کنید. خدمات و سرویس ها و محتوایی که شما در اختیار کاربران خود قرار می دهید می تواند شما را به موتورهای جستجو ثابت کند .

کیفیت محتوا می تواند در سئوی وب سایت شما بسیار موثر باشد. در وهله اول به کیفیت محتوا و رضایت کاربران خود توجه کنید تا بتوانیداز این طریق ترافیک کاربران وب سایت خود را بالا ببرید . سعی کنید از انتشار محتوای کم ارزش در سایت خود خودداری کنید . در غیر اینصورت در صف جریمه گوگل قرار خواهید گرفت . استفاده از عکس ها و ویدئوهای مناسب می تواند ارزش مطالب شما را بالا ببرد  و به انها اعتبار ببخشد از این طریق است که می توانید در رتبه بندی نتایج گوگل جایگاه خوبی را کسب کنید و ان را حفظ کنید.

3.نقش بک لینک ها در سئو

سئو تنها به داشتن محتوای مناسب  در طراحی  سایت ها محدود نمیشود هرچند اهمیت این گزینه در جلب رضایت کاربران خود و داشتن فیدبک خوب از انها و موتورهای جستجو موثر خواهد بود ولی  نقش بک لینک ها و تاثیر انها برروی سئو نیز غیر قابل انکار است. گوگل سخت گیری های زیادی برروی بک لینک ها دارد و برای داشتن سیاستی پایدار در سئو باید این قوانین را پیروی کنید .

بک لینک های شما باید معتبر باشد و مرتبط با محتوای وب سایت شما باشد. خرید لینک ها  و یا حتی تجارت لینک ها از روش های مرسوم نقص قوانین گوگل برای داشتن بک لینک است که قطعا جریمه خواهند داشت و رهایی یافتن از این جریمه ها نیز کار آسانی نیست . به همین دلیل سعی کنید تنها با روش های طبیعی لینک دریافت کنید و از لینک های بی فایده برای وب سایت خود دوری کنید .

 4.توجه بیشتر به فعالیت در شبکه های اجتماعی  :

برای داشتن نتایج بهتر در موتور جستجو ها  در بزینس خود فعالیت در شبکه های اجتماعی بسیار موثر است . موتورهای جستجو به فیدبک های ارسالی از شبکه های اجتماعی  توجه می کنند . هر وب سایتی برای موفق شدن در رقابت های فشرده نیاز به کاربران و طرفداران بیشتر دارد و شبکه های اجتماعی شما را در این امر یاری می کند. فعالیت های مستمر در شبکه های اجتماعی و جذب کاربران بیشتر به سمت وب سایت شما، قطعا در سئوی وب سایت شما موثر خواهد بود

5 . لزوم اهمیت به بهینه سازی سایت برای موتور جستجو های  بینگ و یاهو

در سال 2015 اهمیت سایر موتور جست و جو ها به جز گوگل رو به افزایش خواهد بود. وب سایت شما هم با هر محتوایی یک برند محسوب میشود و موتورهای جست وجو گر بخشی از تمرکزشان را برروی برند میگذارند. میدانیم که فایر فاکس گوگل رو برای جست وجو کاربرانش به صورت پیش فرض انتخاب کرده است. هرچند یاهو هم از جست وجو گرهای قدیمی بوده و است. همچنین گوگل در سال 2015 قرار است تعامل ویژه ای با مروگر safari داشته باشد. در این بین یاهو و بینگ هم سعی می کنند که پا به پای گوگل با مروگرهای مختلف همکاری داشته باشند. لذا در سئوی 2015 باید به سایر موتورهای جستجو نیز توجه کنید .

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل