تکنولوژی

افتتاح شعبه موتور جستجوی یاندکس (Yandex)در ایران

افتتاح شعبه موتور جستجوی یاندکس (Yandex)در ایران

به نقل از خبرگذاری تابناک ، وزیر ارتباطات گفت: در نشست با وزیر ارتباطات روسیه توافق کردیم تا موتور جستجوی یان‌دکس در ایران دفتر داشته باشد و بتواند به مردم سرویس بهتر ارائه دهد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود واعظی در دیدار با وزیر ارتباطات روسیه اظهار کرد: روابط ایران و روسیه در بخش سیاسی، امنیتی، اقتصادی و ICT در حال گسترش است و جمهوری اسلامی ایران آمادگی تبادل نظر در همه بخش‌ها را با کشور روسیه دارد.

 

وی با اشاره به برگزاری اجلاس بریکس در مسکو اظهار کرد: در رابطه با کاهش انحصار مدیریت اینترنت در جهان رایزنی‌های خود را با کشور روسیه و کشورهای موافق شکست انحصار، ادامه خواهیم داد و در قالب ITU و جلسات WSIS با هم تعامل و مذاکرات خوبی خواهیم داشت.

 

او با بیان اینکه اجلاس بریکس در مسکو باب جدیدی را پیش روی کشورها قرار می‌دهد، افزود: اواسط ماه دسامبر در نیویورک در سازمان ملل برای سرنوشت انحصار اینترنت تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

وزیر ارتباطات ابراز کرد: کشورهایی که معتقدند اینترنت نباید انحصاری باشد بسیار زیاد هستند و حتی بسیاری از کشورهای اروپایی نیز به دلیل اتفاقات سال‌های گذشته از این مسئله حمایت می‌کنند.

 

وی بر همکاری در زمینه تحقیقات و توسعه تاکید کرد و ادامه داد: در ایران سالی 200 هزار نفر در حوزه ICT فارغ‌التحصیل می‌شوند و در بسیاری از کشورهای مطرح در حوزه ICT مدیران برجسته بخش IT ایرانی هستند که در این میان، می‌توانیم با همکاری یکدیگر از محصول فکر و اندیشه آنها، برای تولید محصول استفاده کنیم.

 

او بر اهمیت امنیت اطلاعات برای همه کشورها تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران و کشور روسیه می‌توانند در این زمینه از تجربیات یکدیگر استفاده کنند و امنیت اطلاعات را برای شهروندان، بالا ببرند.

 

واعظی با اشاره به اینکه شرکت‌های روسیه در رابطه با شبکه‌های اجتماعی توفیقات خوبی به دست آورده‌اند ادامه داد: ایران به دنبال آن است که شبکه‌های اجتماعی داخلی خود را  تقویت کند.

 

وی بر اهمیت موتورهای جستجو تاکید کرد و گفت: در این نشست با وزیر ارتباطات روسیه توافق کردیم تا موتور جستجوی یان‌دکس در ایران دفتر داشته باشد و بتواند به مردم سرویس بهتر ارائه دهد.

 

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: ما نیز آمادگی داریم در رابطه با خط و زبان فارسی از طریق موتور جستجوی یوز و پارسی جو همکاری‌های دو جانبه با روسیه، داشته باشیم.

 

واعظی تصریح کرد: از جمله موضوعات مهم مورد بحث در این دیدار، اینترنت اشیاء، مدیریت داده‌های عظیم، نسل پنجم موبایل و شهر هوشمند است که در زمینه همکاری‌های دو جانبه فعالیت خواهیم داشت.

 

وی در پایان اظهار کرد: در رابطه با همکاری‌های پستی، دو کشور ایران و روسیه مراودات زیادی با یکدیگر دارند و قصد داریم در زمینه تجارت الکترونیک، همکاری‌های بیشتری داشته باشیم.

نظر شما چیست ؟ آیا موتور جستجوی یاندکس را به سایر موتورهای جستجو ترجیح می دهید؟

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل