اپ استور پر در آمد ترین بازار نرم افزار 2015

اپ استور پر در آمد ترین بازار نرم افزار 2015

 6 سال قبل

همه ی کاربران اپل با اپ استور بازار نرم افزار اپل آشنا هستیم که برای استفاده از آن نیاز به اپل آیدی است. حال موسسه IDC  گزارشی را منتشر کرده که با توجه به آن اپ استور پر در آمد ترین بازار نرم افزار در سال 2015 است.

طبق این گزارش تنها 15% برنامه‌های نصب‌ شده مربوط به اپل بوده است اما با این وجود اپل سهمی میلیاردی برابر با 34.2 میلیارد داشته است که بیش از دیگر شرکت ها بوده است.

در حالی که میزان برنامه های نصب شده توسط اپل 8% از سال قبل کمتر بوده اما سهم درامد این شرکت در مقایسه با سال 2014 افزایش 36 درصدی داشته است.

بیشتر در‌آمد اپل از فروش گوشی و کامپیوتر است اما این کمپانی توجه ویژه‌ای به بخش سرویس‌های کاری خود دارد که مهم‌ترین قسمت آن اپ استور است.

یکی از دلایل درآمد بالای اپل از اپ استور این است که گوشی‌های اپل در رده گران‌ترین گوشی‌های بازار هستند و مشتریانی که این گوشی‌ها را خریداری می‌کنند حاضرند هزینه زیادی صرف خرید برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها کنند و به این ترتیب سود زیادی به جیب اپل سرازیر می‌شود.

رقیب اصلی اپ استور اپل کمپانی گوگل است که محبوب‌ترین بازار اندرویدی یعنی گوگل‌پلی را در اختیار دارد.

از آن جایی که تعداد گوشی‌های اندرویدی بیش از آیفون است میزان دانلود برنامه‌ها از گوگل‌پلی بیشتر از اپ استور و ۶۰ درصد سهم بازار است (مابقی سهم مربوط به بازارهای اندروید چینی و سرویس برنامه آمازون است). اما کاربران اندروید کمتر برای برنامه‌ها پول خرج می‌کنند و این برتری اپل در مقایسه با گوگل است.

در سه ماهه اول امسال سرویس برنامه‌های اپل با درآمد ۵.۹ میلیاردی، افزایش ۲۰ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته داشته است.

در کنفرانس مربوط به درآمد سه ماهه اول امسال تیم کوک، مدیر‌عامل اپل اعلام کرد: " درآمد سه ماهه اول امسال بالاترین میزان نسبت به گذشته بوده است." درآمد سرویس‌های اپل با ۲۰ درصد افزایش به ۶ میلیارد دلار رسیده و اپ استور با افزایش ۳۵ درصدی سود، رکورد بیشترین میزان درآمد مربوط به سه ماهه گذشته را شکست.

با این وضعیت آیا اپل در سال ۲۰۱۶ نیز همچنان بیشترین در‌آمد را از بازار جهانی برنامه‌ها خواهد داشت؟ آیا گوگل با احتساب درآمد تبلیغاتی، سود بیشتری نسبت به اپل داشته است؟

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ