آپدیت 6.0.1 گلکسی نوت 4 و قابلیت یادداشت بر روی نمایشگر خاموش

در هفته های گذشته بروز رسانی رسمی اندروید مارشملو 6.0.1 برای گوشی گلکسی نوت 4 منتشر شد و بسیاری از قابلیت های گلکسی نوت 5 را در این گوشی فعال کرد از جمله قابلیت بسیار مفید یادداشت برداری بر روی صفحه نمایش خاموش گوشی.

سری نوت از جمله بهترین های محصولات شرکت کره ای سامسونگ بوده و هر ساله پرچمدار این سری با قابلیت های جدید تری عوض می شوند و نکته ای که مقداری آزار دهنده بود عدم پشتیبانی مناسب از پرچمدار قبل پس از رونمایی از پرچمدار جدید است. حال شرکت سامسونگ دست به خلاقیت زده و با بروزرسانی اندروید 6 گلکسی نوت 4 بسیاری از قابلیت های گاکسی نوت 5 به آن اضافه شده است.

در کنار قابلیت‌های درونی جدید سیستم‌عامل اندروید، از جمله Doze و Google Now on Tap، گلکسی نوت ۴ به جدیدترین نسخه‌ی رابط کاربری انحصاری سامسونگ یعنی تاچ‌ویز مجهز شده که بسیاری از ویژگی‌های گلکسی نوت ۵ به را برای نوت ۴ نیز به ارمغان آورده است. یکی از این قابلیت‌های کاربردی و جذاب، امکان یادداشت‌برداری بر روی صفحه‌نمایش خاموش است که حالا دارندگان گلکسی نوت ۴ نیز می‌توانند از آن بهره ببرند.

برای استفاده از این ویژگی کافیست در حالتی که صفحه‌‌ی گوشی خاموش است، قلم S-Pen را از جایگاهش درآورده و شروع به نوشتن بر روی صفحه‌نمایش دستگاه کنید. سپس می‌توان یادداشت نوشته شده را حذف یا ذخیره کرد. مطمئنا این قابلیت برای بسیاری از دارندگان گلکسی نوت ۴ کاربرد بسیاری دارد.

حال با بروز رسانی گلکسی نوت 4 به اندروید 6.0.1 برای فعال سازی این قابلیت آموزش زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا به تنظیمات رفته و وارد بخش S Pen شوید 
  • سپس به پایین صفحه رفته و گزینه Screen off memo را در حالت فعال قرار دهید

حالا کافیست قلم اِس-پِن را از جایگاه آن بیرون بیاورید و شروع به نوشتن بر روی نمایشگر گلکسی نوت ۴ خود کنید. در بالای صفحه چند دکمه به منظور حذف و ذخیره‌سازی یادداشت نوشته شده در دسترس شما قرار دارد که بنا به نیاز خود می‌توانید از آن ها استفاده کنید.ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل