تکنولوژی خودرو

پیشگاموبیل:وسیله نقلیه خودران با توانایی مکالمه با شخص

پیشگاموبیل:وسیله نقلیه خودران با توانایی مکالمه با شخص


یک شرکت خودروسازی به نام لوکال موتورز که در ایالت آریزونا قرار دارد با همکاری شرکت آی بی ام یک وسیله نقلیه الکتریکی ساخته اند که تعریف نویی از اتومبیل هوشمند بیان می کند. نام این وسیله نقلیه اولی (Olli) است، یک وسیله نقلیه الکتریکی و خودران است که از پلت فرم فناوری واتسون شرکت آی بی ام بهره می برد. این بدین معنی است که این اتومبیل به اندازه ای قدرتمند است که می تواند با تک تک ۱۲ سرنشین خود واقعاً مکالمه کند. اولی به جای اتکا به عباراتی مانند به مادر زنگ بزن یا به خانه برو، سؤالات پیچیده ای مانند نحوه کارت چگونه است؟مقصد بعدی ات کجاست؟و آیا می توانی مرا به نزدیک ترین رستوران مکزیکی ببری؟ را درک کرده و به آن ها پاسخ می دهد.


علاوه بر این، اولی از چهار واسط برنامه‌نویسی نرم‌افزار واتسون شامل تبدیل گفتار به نوشتار، طبقه بندی کننده زبان طبیعی، استخراج ماهیت و تبدیل متن به گفتار بهره می‌برد و از طریق به‌کارگیری رایانش شناختی مبتنی بر کلاد، هر گونه اطلاعاتی که سرنشینانش می‌خواهند، به سرعت ردیابی می‌کند. به عبارت دیگر به زودی مردم با اتومبیل‌های خود همانند زمانی که با دوستان و اعضای خانواده صحبت می‌کنند، به مکالمه خواهند پرداخت.

مدیرعامل لوکال موتورز در این رابطه می‌گوید: «اولی یک راه‌حل هوشمند، ایمن و امکان‌پذیر ارائه می‌دهد که مدت زیادی منتظرش بودیم. اولی با واتسون به عنوان دروازه ورودی ما به جهان وسایل نقلیه خودران عمل می‌کند، چیزی که طی سال گذشته با همکاران خلاق خود بر روی آن کار می‌کردیم. حالا آماده‌ایم روند پذیرش این فناوری در دنیای واقعی را سرعت بخشیم و آن را در تمام وسایل نقلیه‌ای که در حال حاضر در دسترس داریم و آن‌هایی که در آینده نزدیک در دسترسمان قرار خواهند گرفت، به کار گیریم».

اولی از روز ۱۶ ژوئن (۲۷ خرداد) در جاده‌های عمومی واشنگتن دی‌سی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و مدتی بعد طی سال جاری میلادی، در خیابان‌های لاس‌وگاس و نوادا نیز حضور خواهد داشت. علاوه بر این، شرکتی به نام میامی-دید کانتی در حال طراحی یک برنامه آزمایشی است. در این برنامه یک سری اولی به عنوان وسایل حمل و نقل عمومی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. شرکت لوکال موتور در حال ساخت تعداد بیشتری اولی برای شرکت در این برنامه است.

نگرانی‌ها در مورد اتومبیل‌های خودران همچنان وجود دارد؛ اما اگر بتوانیم با اتومبیل‌های خود حرف بزنیم و از این کار لذت ببریم، ترسناکی این اتومبیل‌ها کم‌تر خواهد شد.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل