تکنولوژی

اپل فراتر از گوگل و مایکروسافت

اپل فراتر از گوگل و مایکروسافت

Apple_first_logo

روز گذشته ارزش سهام اپل رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرد تا به رقم ۱۲۴.۸۸ دلار برای هر سهم برسد. به این ترتیب ارزش کل سهام این شرکت به رقم شگفت‌انگیزِ ۷۱۶.۷ میلیارد دلار رسیده که از مجموع ارزش کل سهام دو شرکت گوگل و مایکروسافت بیشتر است.

 اپل در حال حاضر با ارزش‌ترین کمپانی تاریخ امریکا است و اولین شرکت امریکایی است که ارزش آن به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار می‌رسد. وضعیت بازار بورس در روز چهارشنبه برای اپل بسیار خوب بود. ارزش هر سهم این شرکت ۱۲۴.۸۸ دلار گزارش شد و به موجب آن ارزش کل سهام این شرکت به رقم خارق‌العاده‌ی ۷۱۶.۷ میلیارد دلار رسید.

در حال حاضر ارزش کل سهام گوگل، ۳۶۵.۴۶ میلیارد دلار و مایکروسافت ۳۴۹.۸۹ میلیارد دلار است که مجموع این دو حدود ۱ میلیارد دلار کمتر از ارزش کل سهام اپل است.

برای درک بهتر جالب است بدانید که ارزش کل سهام فیس‌بوک حدود ۲۰۰ میلیارد دلار است.

بنزینگا معتقد است که اپل هم‌اکنون می‌تواند به راحتی ارزش هر سهم خود را به رقم ۲۱۶ دلار برساند که به موجب آن ارزش کل سهام این شرکت به بیش از یک تریلیون دلار می‌رسد.

سال به سال بر ارزش اپل افزوده می‌شود و محصولات جدید این شرکت نیز عموما بیشتر از نسل‌های قبلی مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند. آیفون بیشترین درآمد را در بین محصولات اپل دارد و جدیدترین نسل آیفون‌های این شرکت نیز رکوردهای فروش قبلی را شکسته‌اند. اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ موفق به فروش ۷۴.۵ میلیون دستگاه آیفون و کسب ۱۸ میلیارد دلار سود خالص شد.

منبع : BGR

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل