روبات مکانو

روبات مکانو

MeccaNoid روبات اسباب‌بازی که بیشتر به خاطر ظاهر تشکیل شده از پیچ و مهره شناخته می‌شود. مکانو، کمپانی تولید کننده این روبات‌ها، دو نوع متفاوت از مکانوید را برای سال ۲۰۱۵ در نظر گرفته‌ که کاربران می‌توانند خود این دو روبات را بسازند.

MeccaNoid یک سیستم روباتیک جدید از شرکت Meccano است که قیمت آن ۳۹۹ دلار است. نمونه‌ی بزرگ‌تر مکانوید یک روبات ۱.۲ متری شبیه به انسان با قابلیت تشخیص صدا و گفتگو است. از همه مهم‌تر، هنگامی که روبات در حالت دریافت اطلاعات است، کاربران با حرکت دادن فیزیکی روبات می‌توانند حرکات سفارشی خودشان را برای روبات بسازند. این حرکات و صداها در حافظه ذخیره شده و می‌توانند بعدا با یک دستور صوتی ساده فراخوانی شوند.

 همان‌طوری که در شکل مشاهده می‌کنید، مکانوید در دو نسخه‌ی بزرگ و کوچک تولید شده است؛ نسخه‌بزرگ G15 KS نام دارد که طول آن ۱.۲ متر است. کاربران می‌توانند گوشی هوشمند خود را به روبات از طریق بلوتوث وصل کنند؛ مکانوید از زبان برنامه‌نویسی LIM برای تقلید صدا و حرکات انسان استفاده می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن موجود در گوشی هوشمند، روبات را جهت انجام حرکات کنترل کنند.

شاید کمی پیچیده به نظر بیاید، اما به گفته‌ی کمپانی تولید کننده، تنها ابزار لازم برای مونتاژ این روبات آچار و پیچ‌گوشتی است. کاربران می‌توانند تمامی اشکال عجیب و غریبی را برای این روبات بسازند. نسخه‌ی کوچکتر که شبیه شخصیت کارتونی WALL-E  دارد، برای کسانی که طول و قیمت روبات مهم است ساخته شده و ۱۷۹ دلار قیمت دارد. مکانوید بزرگتر هم دارای قیمتی ۳۹۹ دلاری است که هردو برای رده‌ی سنی ۱۰ سال به بالا طراحی شده و در پاییز ۲۰۱۵ روانه‌ی بازار خواهند شد.

منبع : mashable

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل