تبلت سونی Xperia Z4 معرفی شد

تبلت سونی Xperia Z4 معرفی شد

می توان گفت ۲۰۱۴ سال خوبی برای سونی نبود. شرکت دیگری را پیدا می کنید که در یک سال، پنج محصول پرچمدار معرفی کرده باشد؟ راجع به اسمارت فون های Xperia Z2،‌ Z3 و Z3 Compact و از سوی دیگر تبلت های Z2 Tablet و Z3 Tablet Compact صحبت می کنیم.

اما سونی این بار در بارسلون دست به معرفی یک اسمارت فون پرچمدار نزد، بلکه آمد تا تبلت هایش را با Z4، احیا کند.

تبلتسونی Xperia Z4 زیباست و می توان از آن به عنوان اولین رقیب جدی برای آیپد ایر یاد کرد؛ این محصول نسبت به نسل قبلش تغییرات بسیاری کرده. می توان گفت وقتی این تبلت را با نمونه ی پیشینش مقایسه می نمایید، همه چیز بهتر و روشن تر به نظر می رسد؛ نگاهی به مشخصات این ابر تبلت بیاندازید:

تبلت سونی Xperia Z4 رژیم گرفته و حال با آیپد در زمینه ی ضخامت، با ۶.۱ میلیمتر به رقابت پرداخته است. همچنین وزن این محصول به ۳۸۹ گرم (برای ورژن LTE به ۳۹۳ گرم) رسیده که می توان گفت از آیپد و سایر رقبا کم وزن تر است. سونی همچنین موفق شده تا نکات منفی در طراحی های گذشته را بهبود دهد و حال دیگر در این محصول شاهد وجود یک درب پلاستیکی برای پورت های آن نخواهیم بود.

درب پلاستیکی سابق بر این، برای جلوگیری از ورود مایعات و گرد و غبار استفاده می شد اما حالا سونی توانسته تا بدون قرار دادن یک درپوش، گواهی های مربوط به مقاومت در برابر مایعات را به دست آورد که پیشرفت بسیار بزرگی محسوب می شود. Z4 از آخرین ورژن اندروید نیز بهره می گیرد. 

سونی همچنین در کنار جدیدترین تبلتش، یک داک کیبورد را به قیمتی که فعلا مشخص نیست، به فروش خواهد رساند. با استفاده از این داک، می توان گفت تبلت ۱۰ اینچی شما تبدیل به یک مینی لپتاپ خواهد شد. کیبورد مذکور از طریق بلوتوث نیز به تبلت متصل می گردد.

اگر چه سونی می توانست از داک به عنوان یک باتری پشتیبان نیز برای این تبلت استفاده کند تا عمر نهایی در کنار کیبورد افزایش پیدا نماید، اما این کار صورت نگرفته است. همچنین افرادی که با این تبلت کار کرده اند معتقدند هرچند این کیبورد بسیار کاربردیست اما هنوز سونی نتوانسته اندروید ۵ را برایش به شکلی مطلوب باز طراحی کند تا استفاده های آن بیشتر مشخص گردند.

شاید در نسخه ای که به دست خریدار برسد، شاهد به روز رسانی هایی در زمینه نرم افزار آن باشیم. هر چند سونی نیاز به کار بسیار زیادی بر روی این قابلیت دارد تا به تواند به شکل واقعی با رقبای قدرش در این زمینه، مانند مایکروسافت و لنوو وارد مبارزه شود.

هنوز شرکت ژاپنی، قیمتی را برای تبلت جدیدش به نام Xperia Z4 معین ننموده اما گمان می رود برای مدل وای-فای و ۳۲ گیگابابت،‌ مبلغی برابر با ۴۹۹ دلار در نظر گرفته شود؛ گویا این محصول در همه زمینه ها، حتی قیمت هم، قصد تنگ کردن عرصه بر آیپد را دارد. 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل