مقالات

زندگی نامه اوکیچیرو ناکایا

زندگی نامه اوکیچیرو ناکایا

nakaya-snow-chrystal

زندگی نامه اوکیچیرو ناکایا :53 سال پیش یعنی 11 آوریل سال 1962 اوکیچیرو ناکایا - فیزیکدان سرشناس ژاپنی فوت کرد. شهرت این دانشمند بزرگ بخاطر دستاوردهای علمی‌اش در حوزه‌ی یخچال شناسی و علوم دمای پایین است. وی در سال 1936 اولین کریستال برف را بصورت مصنوعی تولید کرد.اوکیچیرو در تاریخ 4 جولای سال 1900 در شهر کاگا متولد شد. تحصیلاتش را در محل تولد آغاز کرد و دوره‌ی دبیرستان را در شهر توکیو گذراند. در دوران دبیرستان به هنر و به خصوص کوزه‌گری به شدت علاقه مند شد و حتی قصد داشت با انصراف از ادامه تحصیل به دنبال این کار برود که با مخالفت پدر مواجه شد.

Nakaya Ukichiro

در همین دوران اوکیچیرو به درس فیزیک در دبیرستان نیز علاقه‌مند شد و این علاقه‌مندی به فیزیک باعث شد تا از تصمیمش برای ترک تحصیل صرف نظر کند. بعد از پایان دوره‌ی دبیرستان موفق شد وارد دانشگاه سلطنتی توکیو شود و از این دانشگاه در رشته فیزیک در سال 1925 فارغ التحصیل شد.

the first artificial snowflakes-nakaya

بعد از پایان دوره کارشناسی به عنوان دستیار تحقیق در یک موسسه تحقیقاتی مشغول به کار شد و همین کار باعث علاقه مند شدن بیشتر وی به علم فیزیک شد. در خلال سال‌های 1928 و 1929 به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرداخت و سپس به عنوان استادیار در دانشگاه هوکاییدو مشغول به کار شد. بعد از چندی تصمیم گرفت تا در دوره‌ی دکترا شرکت کند و سرانجام توانست دکترای خود را در رشته فیزیک از دانشگاه کیوتو دریافت کند.

Ukichiro Nakaya-Japanese physicist and science essayist

در دورانی که در دانشگاه هوکاییدو مشغول به کار شد این دانشگاه با مشکلات مالی فراوانی مواجه بود و نمی‌توانست بودجه تحقیقاتی بسیاری از آزمایش‌ها را تامین کند، اما بخاطر موقعیت جغرافیایی این شهر و هوای سرد آن برف به وفور یافت می‌شد لذا اوکیچیرو ناکایا تصمیم گرفت تا روی کریستال‌های برف به تحقیق بپردازد. وی با تحقیقات دقیق توانست ساختارهای کریستال برف را کاملا دسته‌بندی کند و سال 1935 لابراتوار تحقیقاتی دمای پایین را راه اندازی کرد و سال 1936 توانست اولین کریستال‌های برف را بصورت مصنوعی بسازد.

the first artificial snowflakes

دکتر اوکیچیرو ناکایا بعد از این کشف تمام عمر خود را صرف تحقیق در خصوص علوم دمای پایین و ساختار کریستال های برف کرد و همچنین مطالعات وسیعی در خصوص شکل گیری یخچال ها و فرایند مرگ آنها انجام داد که در نوع خود بی نظیر است. وی یکی از بزرگترین و تاثیر گذارترین دانشمندان در علم یخچال شناسی و فیزیک دماهای پایین بوده است.

Ukichiro Nakaya-中谷 宇吉郎

سرانجام دکتر اوکیچیرو ناکایا در تاریخ 11 آوریل سال 1962 دیده از جهان فروبست.

منبع : WIKIPEDIA

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل