زندگی نامه رابرت واتسون وات

زندگی نامه رابرت واتسون وات

Robert_Watson-Watt

زندگی نامه رابرت واتسون وات :123 سال پیش یعنی 13 آوریل سال 1892 رابرت واتسون وات مخترع سرشناس اسکاتلندی دیده به جهان گشود.بیشترین شهرت وی بخاطر دستاوردهایش در خصوص رادار است که به نوعی باعث شکوفایی و خلق این صنعت شده است.

Robert Watson-Watt-story of radar

رابرت واتسون وات در شهر برچین اسکاتلند متولد شد. وی از نوادگان جیمز وات فیزیکدان و مخترع سرشناس اسکاتلندی است که از ایشان به عنوان پدر انقلاب صنعتی یاد می‌شود.

radar-watson-watt

رابرت واتسون وات بعد از پایان دوره ابتدایی و دبیرستان وارد دانشگاه داندی در اسکاتلند شد. و در دوران تحصیل خود بخاطر نبوغ بالای خود بالاترین رتبه‌های علمی را از دانشگاه دریافت کرد که برای نمونه می‌توان به جایزه‌ی کارنلی در شیمی اشاره کرد.

Robert_Watt

رابرت واتسون وات در سال 1912 موفق شد در رشته‌ی مهندسی از دانشگاه داندی فارغ التحصیل شود. بعد از پایان دوره کارشناسی، پروفسور ویلیام پدی - ریاست دپارتمان فیزیک دانشگاه، فعالیت در دانشگاه به عنوان دستیار را پیشنهاد کرد و در همین دوران نیز رابرت واتسون وات را تشویق به تحقیق در خصوص امواج رادیویی کرد.

Sir-Robert-Alexander-Watson-Watt

تحقیقات در خصوص سیستم‌های رادیوی ادامه پیدا کرد و به مرور موانع مختلفی که در راه واتسون وات قرار داشت رفع می‌شد.

Watson Watt

در آن دوران مفاهیم اولیه سیستم های رادار توسط سایر دانشمندان شکل گرفته بود، اما هیچ کاربرد عملی از آن وجود نداشت و به عبارتی مفاهیم اولیه به پختگی لازم برای کاربردی شدن نرسیده بود.

SirRobertWatsonWatt

در اواسط دهه 1930 دولت انگلستان خطر آلمان نازی را احساس کرد و لذا تصمیم گرفت تا به حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی که می‌توانستند در جنگ احتمالی به آنها کمک کند بپردازد.

Watsson-Wyatt

رابرت واتسون وات بخاطر تجربه بسیار زیادی که از سال‌ها تحقیق در خصوص امواج رادیوی داشت به عنوان مسئول ساخت و توسعه رادار برای شناسایی هواپیماهای متجاوز به خاک انگلستان انتخاب شد و در سال 1939 وی موفق شد تا اولین آزمایش‌های موفقیت آمیز از رادار را انجام دهد.

Robert\Watson Watt

این دستاورد علمی وی باعث شد تا نیروی هوایی آلمان در خلال نبرد هوایی معروف انگلستان که مربوط به حمله‌های هوایی بدون توقف و سنگین آلمان می‌شود با مشکلات فراوانی مواجه شود و بسیاری از هواپیماهای آلمانی توسط شکاری‌های انگلستان از بین بروند و شاید اگر رادار توسط روبرت واتسون وات اختراع نشده بود نتیجه جنگ آلمان با انگلستان به نوعی دیگر رقم می‌خورد.

Watson_watt - Memorial Stone

سر روبرت الکساندر واتسون وات یکی از بزرگترین پیشگامان صنعت رادار در تاریخ 5 دسامبر سال 1973 و در 81 سالگی دیده از جهان فروبست.

منبع : WIKIPEDIA

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل