گوگل در حال خرید سهام ال جی

بر اساس شایعه ای جدید و البته عجیب از کره جنوبی، خبر می رسد که ظاهرا گوگل تمایل پیدا کرده تا بخشی از سهام کمپانی ال جی را در اختیار خود قرار دهد. در واقع، چنین عنوان می شود که گوگل اکنون آماده است تا ۳۵ درصد از سهام ال جی را خریداری کند. چنین اقدامی، هزینه ای برابر با ۲.۲ میلیارد دلار برای گوگل در بر خواهد داشت اما به واسطه همین خرید، غول جستجو می تواند عنوان بزرگترین سهام دار ال جی را کسب کند. در این شایعه ذکر گشته که گوگل همکاری کامل با تیم مدیریتی ال جی را نیز تضمین نکرده است. از سوی دیگر خبر می رسد که امروز صبح، ال جی مجبور شده تا شایعه خرید ۲ میلیارد دلاری گوگل از سهام این شرکت را به شکلی رسمی رد کند. لازم به ذکر است که همین شایعه باعث گشته بود که ارزش سهام ال جی با افزایش ۱۴ درصدی رو به رو گردد.
در هر صورت، اینکه گوگل از کسب عنوان بزرگترین سهام دار ال جی، در پی به دست آوردن چه سودی است، سوالیست که در میان اهالی تکنولوژی مطرح شده. دو شرکت یاد شده تا پیش از این، صرفا همکاری های تنگاتنگی در زمینه تولید اسمارت فون های موسوم به نکسوس داشته اند و مدتی است که شایع شده نسخه جدیدی از نکسوس نیز به دست شرکت کره ای در دست توسعه است.
گوگل از سوی دیگر، قبلا شانس خود را در خصوص خرید شرکت های سازنده تلفن همراه، با موتورولا امتحان کرد اما صرفا پس از زمان کوتاهی، تصمیم بر فروش آن گرفت. [هرچند پتنت های این شرکت را برای محافظت از اندروید نگه داشت.]
ال جی اما با موتورولا تفاوت های بسیار زیادی دارد و می توان گفت یکی از برندهای محبوب در زمینه ساخت سخت افزار است؛ شرکتی که از موبایل و تبلت تا تلویزیون را به تولید می رساند، محصولاتی که همه می توانند اندرویدی شوند و حضور گوگل در امر توسعه و تولید سخت افزار را نیز افزایش دهند. باید منتظر ماند و دید که سرنوشت این شایعه به کدام سو خواهد رفت.
 ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل