مقالات خودرو

رونمایی از شورلت کامارو 2017 در نمایشگاه نیویورک

رونمایی از شورلت کامارو 2017 در نمایشگاه نیویورک

شورلت کامارو ZL1 در مدل ۲۰۱۷ خود که در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۶ رونمایی شد به نظر می رسد برای به رخ کشیدن قدرت خود در برابر رقیب اصلی خود فورد موستانگ از هیچ قانون پیروی نمی کند.وجود طراحی جدید بخصوص در قسمت جلو پنجره خود و همچنین وجود موتور ۶۲۰۰ سی سی از نوع LT4  ساخت شرکت جنرال موتورز که دارای ۸ سیلندر و قابلیت ایجاد ۶۴۰ اسب بخار نیرو است.که این نیرو را در کنار تولید ۶۴۰ پوند بر فوت گشتاور می تواند ایجاد کند.که حدودا ۱۰ اسب بخار و ۱۰ پوند بر فوت گشتاور فقط از کوروت کمتر است.

 

شورلت کامارو ZL1 در مدل ۲۰۱۷ جالب است که 91 کیلو گرم کاهش وزن داشته است.که این کاهش وزن به لطف پلت فرم آلفا ZL1  است.در آخرین مدل از  شورلت کامارو ZL1 که در سال ۲۰۱۴ رونمایی شد می توانست ۶۰ مایل در ساعت فقط در ۴.۱ ثانیه طی کند.که این زمان در این مدل به ۳.۹ ثانیه کاهش داشته است.

شورلت کامارو ZL1 در مدل ۲۰۱۷ دارای یک گیربکس شش سرعته دستی است.البته اولین سوپرایز شورلت کامارو ZL1 در نمایشگاه ۲۰۱۷ استفاده از یک گیربکس سفارش ۱۰ سرعته اتوماتیک است.این گیربکس قرار است در مدل های جدید کوروت نیز استفاده شود.

از دیگر جذابیت های شورلت کامارو ZL1 مدل ۲۰۱۷ می توان به استفاده از ترمز برمبو از نوع کربن سرامیک،با سایز بزرگ  ۱۵.۴ اینچی در چرخ هیا جلو خود است.این شرکت در مورد ترمز های عقب هیچ اطلاعی نداده است.

در مورد طراحی این خودرو باید به شما بگوییم شورلت کامارو ZL1 مدل ۲۰۱۷  به نظر می رسد شرورتر از هر ۶ نسل کامارویی که تا کنون دیده ایم شده است. جلو پنجره عظیم و یا بهتر بگوییم به عنوان شکافی به داخل محفظه زیر کاپوت خودرو است.دارای سطحی وسیع مشکی رنگ و طرحی از نوع مشبک دارد.، باله عقب به شکلی طراحی شده است تا به بهبود آیرودینامیک خودرو برای ثبات در سرعت های بالا بهتر شود.

در داخل شورلت کامارو ZL1 دارای مواردی همچون ، صندلی Recaro استاندارد و دارای دوخت قرمز است که  کمربند آن نیز  به رنگ قرمز سات و دارای فرمانی با ظاهر تخت است همچنین دکمه SHIFT در میکروجیر کمرنگ شده است.

 

شورلت کامارو ZL1 مدل ۲۰۱۷  دارای قیمت پایه ۶۰،۰۰۰ دلار است که با توجه به قیمت مناسب و داشتن قدرت بیشتر نسبت به رقبای خود مثل موستانگ شلبی GT350 و دوج چلنجر هلکت مطمئنا حرف هایی برای گفتن دارد.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل