تکنولوژی

آیا بلک بری دوباره به عرصه ی رقابت بازمیگردد؟

آیا بلک بری دوباره به عرصه ی رقابت بازمیگردد؟

جان چن، مدیرعامل شرکت بلک بری، در مصاحبه جدیدی گفته است که تمرکز بر بخش سخت‌افزار گوشی هوشمند شاید کلید موفقیت این شرکت باشد و دوباره بلک بری را به سوددهی برساند.

شرکت بلک‌بری در چند وقت اخیر حال و روز خوبی نداشته است. این شرکت قدیمی، که زمانی جزو سودآورترین تولیدکنندگان گوشی تلفن همراه در جهان بود، اکنون با کسادی بازار روبه‌رو شده است و محصولاتش مثل سابق از فروش خوبی برخوردار نیستند.

بلک‌بری سال گذشته تصمیم گرفت که اولین گوشی اندرویدی خود را به بازار بفرستد؛ گوشی هوشمندی که امیدهای زیادی به آن بسته شده بود تا راه نجاتی برای این شرکت کانادایی باشد، اما قیمت بالای priv مانع موفقیت آن شد و درنهایت تنها 600 هزار دستگاه از این محصول در سه ماهه گذشته به فروش رسید. اما با این حال مدیرعامل این شرکت نسبت به تجارت گوشی‌های هوشمند بلک‌بری خوشبین است.

 

 

جان چن در مصاحبه با شبکه CNBC گفته که تمرکز بر بخش سخت‌افزار ممکن است کلید موفقیت این شرکت در بازار گوشی هوشمند باشد؛ موفقیتی که آن را بسیار نزدیک می‌داند. چن بار دیگر عرضه دو گوشی اندرویدی جدید در سال 2016 را تایید کرد، اما مدیرعامل بلک‌بری قطعا نقشه‌هایی فراتر از عرضه گوشی‌های ارزان‌قیمت اندرویدی در سر دارد.

جالب است بدانید که جان چن پیش‌تر گفته بود که این شرکت خیلی زود نمی‌تواند دوباره به سوددهی برسد و نیاز دارد تا تمرکز خود را به عرضه نرم‌افزار و سرویس‌های مرتبط معطوف کند.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل