آموزش اجرای چند برنامه همزمان در اندروید 8 (Picture in picture)


چند ماه پیش در حدود دوسال پیش شرکت گوگل قابلیت جدیدی را به برنامه یوتیوب اضافه کرد به نام تصویر در تصویر.

این یه قابلیت بسیار عالی برای یوتیوب بود خوب شرکت گوگل گفت چرا از این قابلیت در جاهای دیگه استفاده نکنیم ،و بر آن که شد سرآغاز قابلیت جدید اندروید که از اون در همه جای اندروید میتونید استفاده کنید ، تصویر در تصویر یا همان Picture in picture.

این قابلیت برای اندروید 8 موجود می باشد .

تصویر در تصویر اندروید فقط با یوتیوب کار نمی کند با برنامه های دیگر هم قابل استفاده است .

  • چگونه از تصویر در تصویر استفاده کنیم ؟

در YouTube هنگام تماشای یک ویدیو و دکمه بازگشت برای یک ویدیو دیگر ضربه بزنید، ویدیوی پخش شده در حال پخش به یک جعبه کوچکی در گوشه پایین سمت راست حرکت می کند. این دقیقا یک مفهوم مشابه برای تصویر در تصویر در Oreo است، اما در حال حاضر به جای داشتن پنجره کوچک کوچک محدود به یک برنامه تنها شما می توانید آن را در هر نقطه از سیستم عامل استفاده کنید.

فکر کنید بهش ، در مرحله ی بعد میتونید صفحه گوشی اندرویدیتون رو حتی تقسیم بندی بکنید ( البته در آینده )

بنابراین، بگذارید بگوییم شما ویدیو یی را در یوتیوب دارید  تماشا می کنید، اما شما همچنین باید گوگل فید خود را بررسی کنید. بدون نگرانی با پخش ویدئو، فقط روی دکمه Home کلیک کنید. مانند جادو، آن را به یک پنجره کوچک در گوشه پایین سمت راست میبرد . شما حتی می توانید آن را انتخاب کنید و آن را در اطراف صفحه به هر کجا که می خواهید بکشید. شما می توانید دو بار در یک زمان انجام دهید.

برای گسترش ( بزرگ ) یا بستن ویدیو، فقط روی آن ضربه بزنید تا کنترل ها را نشان دهد. دکمه وسطی شما را به پنجره برنامه بر می گرداند ( که در اینجا در مثال ما یوتیوب است ) . و دکمه ای که با نماد هدفون است برنامه را از حالت پیش نمایش در می آورد و فقط صدا را پخش می کند ( اگر در سرویس YouTube Red ثبت نام کرده باشید)  .

و کنترل های باقی ماند هم ساده هستندو نیاز به توضیح ندارند .

در حال حاضر این قابلیت جدید اندروید 8 oreo در تعداد فقط با بعضی از نرم افزار های گوگل کار می کند : گوگل کروم chrome ( همه ی نسخه ها ) . Duo ، Play Movies ، Maps و YouTube من مطمئنم که بقیه نرم افزار های بزرگ در روز های آینده  از این قابلیت پشتیبانی می کنند .

نحوه غیر فعال کردن حالت تصویر در تصویر برای برنامه های خاص

همانطور که این قابلیت خوب است، من می توانم درک کنم که چرا برخی از افراد ممکن است این ویژگی را نمی خواهند، به ویژه در برنامه های خاص. خبر خوب این است که اگر شما نیاز دارید، می توانید این ویژگی را بر اساس هر برنامه فعال یا غیرفعال کنید.
ابتدا سایه اطلاع رسانی را پایین بیاورید و روی نماد چرخ دنده کلیک کنید تا به منوی تنظیمات برسید.

از اینجا، روی برنامه ها و اعلانها ضربه بزنید، سپس با ضربه زدن بر روی آن، تنظیمات پیشرفته را باز کنید.

در اینجا  آخرین گزینه دسترسی اختصاصی برنامه است ، روی آن بزنید .

به دنبال گزینه Picture-in-Picture تصویر در تصویر  بروید، سپس آن را باز کنید.

در اینجا  شما میبینید: تمام برنامه هایی که تصویر در تصویر دارند، در اینجا فهرست شده اند. همه آنها باید به طور پیش فرض فعال شده باشند ، بنابراین اگر میخواهید یکی را غیرفعال کنید، فقط روی آن ضربه بزنید و دکمه را فشار دهید تا خاموش شود. خیلی آسان.

اگر این مطلب مفید بود ، لطفا با دوستان خود به اشتراک بگذارید..

سوالات و مشکلاتتون رو در بخش نظرات زیر این مطلب اعلام کنید .

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ


ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل