اپل واچ مالک مطلق بازار ساعت های هوشمند

مانند همیشه وقتی اپل یک محصول جدید معرفی می کند یا وارد بازار تازه ای می شود آن بازار به شدت و از همه ی زوایا مورد توجه رسانه ها و موسسات آماری قرار می گیرد. اپل واچ نیز از این قاعده مستثنی نیست و همگان نظاره گر عملکردش بر بازار اسمارت واچ ها هستند.
استراتژی آنالیتیکس از جمله کمپانی های آماریست که به دقت رویدادهای دنیای اسمارت فون ها و سایر ابزارهای حاضر در بازارهای مرتبط به آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد. شرکت یاد شده به تازگی گزارشی منتشر نموده که از تسلط کامل اپل واچ بر بازار ساعت های هوشمند حکایت دارد، آنهم در حالیکه سهام سامسونگ از این بازار دچار تنزلی قابل توجه شده است.
گفتنیست تا پیش از عرضه اسمارت واچ تولید شده توسط اهالی کوپرتینو، غول تکنولوژی کره ای و ساعت های هوشمند متنوعش بزرگترین سهام داران بازار مرتبط به حساب می آمدند هر چند که حالا ظاهراً اوضاع به جد دستخوش تغییر گشته.
طبق آنچه استراتژی آنالیتیکس در گزارشش آورده، سامسونگ در سه ماهه دوم سال گذشته ۷۳.۶ درصد از بازار اسمارت واچ جهان را در اختیار داشته، اما از آن زمان تا به امروز و بر حسب ورود اپل واچ به روی صحنه شرایط دستخوش تغییر گشته و اکنون در سه ماهه ی دوم ۲۰۱۵ سهم کره ای ها به ۷.۵ درصد رسیده است.
البته نکته ی جالب اینجاست که مطابق آمار مذکور سامسونگ هنوز و به مانند گذشته، میزان فروشی مشابه را با اندکی کاهش تجربه می کند، اما بازار اسمارت واچ به محض ورود محصولی تازه از اپل دچار تقاضایی مضاعف گشته و رشدی تصاعدی یافته که این رشد محصولات برند کره ای را شامل نشده یا به زبان ساده تر ساعت های هوشمند سامسونگ سهمی از افزایش تقاضای بازار به دست نیاورده اند.
کمپانی اهل کره جنوبی حالا دومین تولید کننده ی بازار است و در سه ماهه ی دوم ۲۰۱۵ توانسته ۴۰۰.۰۰۰ دستگاه اسمارت واچ بفروشد.
این در حالیست که برتری مطلق برای اپل به ثبت رسیده و آنها با فروشی ۴ میلیونی ۷۵ درصد بازار را مالک شده و خودشان را از سایر رقبا کاملاً جدا کرده اند. بد نیست بدانید که در طول سال ۲۰۱۴ تقریباً ۴.۶ میلیون ساعت هوشمند توسط کاربران خریداری شده، اما افزایش تقاضا به حدی بوده که این رقم برای سه ماهه دوم ۲۰۱۵ به تنهایی به ۵.۳ میلیون رسیده است.
گمان می رود در ماه های پیش رو سامسونگ بخواهد از اسمارت واچ تازه و متفاوتی با نام Gear A پرده بردارد تا شاید به کمک آن قادر گردد قدری شرایط را به نفع خود تغییر دهد.

 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

حمایت از ما

شما میتوانید از طریق لینک زرین پال از ما حمایت کنید.

https://zarinp.al/pishgamit  ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل