نحوه تشخیص پردازنده A9 آیفون ساخت SAMSUNG یا TSMC !

امروز در خدمت شما دوستان هستیم تا با آموزشی ساده تشخیص دهیم که پردازنده آیفون 6اس یا 6اس پلاس شما ساخت SAMSUNG است و یا TSMC پس با ما همراه باشد  .

نحوه تشخیص شرکت تولید کننده پردازنده آیفون 6اس

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد و از خود بپرسید که پردازنده آیفون  من ساخت کدام شرکت است SAMSUNG یا  TSMC ، ما امروز در کنار شما هستیم تا با هم نحوه تشخیص این نوع پردازنده ها را از آشنا شویم .

نکته ای که اینجا باید متذکر شویم این است که این دو پردازنده تفاوتهایی از لحاظ ساختار فیزیکی با هم دارند به طوریکه سامسونگ از فرایند ۱۴ نانومتری و TSMC  از فرایند ۱۶ نانومتری برای ساخت پردازنده A9 اپل استفاده کرده‌اند. همچنین چیپ ساخت سامسونگ ۹۶ میلیمتر مربع و چیپ ساخت TSMC نیز ۱۰۴.۵ میلیمتر مربع فضا اشغال می کند. شاید این پردازنده ها از روی اعداد و ارقامی که دارند در عمل و در دنیای واقعی هم تفاوتهایی با هم داشته باشند اما اپل اعلام کرده که هرگونه تست بر روی دستگاه های آیفون خارج از شرکت اپل منبع قانونی ندارد و ما آنرا تائید نمی کنیم .

و اما نحوه تشخیص این موضوع :

فهمیدن اینکه پردازنده گوشی شما ساخت چه شرکتی است زیاد سخت نیست و با استفاده از نرم افزارهایی نظیر Lirum میتوانید به این موضوع پی ببرید ابتدا این برنامه را از اپستور دانلود کنید ، پس از دانلود و نصب برنامه آنرا باز کنید و به قسمت storage and Model Information بروید حالا باید به دنبال شماره مدل بگردید که در تصویر زیر مشخص است .

Lirum-Device-Info-Lite

حالا اگر آیفون شما 6اس است :

چیپ A9 ساخت سامسونگ مدل N71AP و چیپ A9 ساخت TSMC مدل N71MAP است. 

و اگر آیفون شما 6اس پلاس است :

چیپ A9 ساخت سامسونگ مدل N66AP است و چیپ A9 ساخت TSMC مدل N66MAP است.

 با توجه به توضیحات داده شده در تصویر بالا کاملا مشخص است که پردازنده این آیفون ساخت چه شرکتی است .ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل