مشکلات شدید تلگرام در ایران؛ اختلال یا فیلتر؟

1445412286_telegram

تلگرام با اختلالات شدیدی مواجه شده است، هر اپلیکیشنی که محبوبیت زیادی در ایران داشته باشد باید بار و بندیلش را بست و یک خداحافظی جانانه با آن کرد .

1445412316_telegram-1

از طرفی پاول دارو، مدیر عامل تلگرام می‌گوید وضعیت سرویس تلگرام خوب است اما کاربران در ایران از روز چهارشنبه با محدودیت مواجه هستند و این اختلال مستقیما از سوی ارائه دهندگان اینترنت است.

1445412346_durov-tweet1

او در توییتی دیگر گفت مسولان درخواست سانسور یا دیدن پیام‌های کاربران ایرانی در تلگرام داشته‌اند.

1445412318_telegram_tweet

از ایسنا:

با گذشت ساعاتی از انتشار این توئیت ، اگرچه کاربران تلگرام در ایران با اختلالات زیادی مواجه شده‌اند اما کماکان فعالیت این اپلیکیشن به سختی، ادامه دارد؛ البته در این‌باره، روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز توضیحاتی به ایسنا ارائه و تاکید کرده است که از سوی این وزارتخانه اقدامی برای فیلتر کردن تلگرام صورت نگرفته است.
محمدرضا فرنقی‌زاد - مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات - در پاسخ به این سوال ایسنا که «آیا از سوی کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای که مسئولیت فیلتر کردن سایت‌های غیرمجاز را برعهده دارد نامه‌ای در این رابطه به وزارت ارتباطات و بطور مشخص به شرکت ارتباطات زیرساخت ارسال شده است؟»، گفت: تاکنون نامه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده است.
به گزارش ایسنا، البته اختلالات تلگرام در ایران برای بار اول نیست که رخ داده و پیش از این نیز بارها این موضوع تجربه شده است ولی معمولاً هر بار از سوی شرکت تلگرام توئیتی منتشر شده و توضیحاتی درباره دلایل این اتفاقات داده می‌شد. پیش‌تر در اغلب موارد، نقص فنی دلیل اختلالات این نرم‌افزار عنوان می‌شد اما این‌بار بطور مشخص از عبارت «فیلتر شدن» استفاده شده است؛ ادعایی که البته روابط عمومی وزارت ارتباطات، صورت‌گرفتنِ آن از سوی این وزارتخانه را رد می‌کند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات اما می‌گوید تاکنون نامه‌ای از سوی مقامات قضایی مبنی بر مسدود کردن تلگرام به دستشان نرسیده است.

منبع: توییتر تلگرام، پاول دارو و ایسناثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل