مقالات آموزش کامپیوتر و موبایل

چگونه در ویندوز Windows Insider ثبت نام کنیم؟

چگونه در ویندوز Windows Insider ثبت نام کنیم؟

امروز با یک آموزش کوتاه، جامع و کارآمد در خدمت شما هستیم. آموزشی که شاید بسیاری از شما آن را به خوبی می دانید اما تعدادی از کاربران عزیز از ما درخواست کردند که این آموزش را قرار دهیم و ما نیز برای کمک به این عزیزان و رفع مشکلات آن ها این آموزش کوتاه را تهیه کردیم. ابتدا به توضیح برخی اصطلاحات می پردازیم:

ویندوز اینسایدر ( Windows Insider ) به چه کسانی گفته می شود؟

به اشخاصی که برای دریافت نسخه های آزمایشی و پیش نمایش ویندوز و یافتن مشکلات و کمک به مایکروسافت جهت توسعه سیستم عامل ویندوز اعلام آمادگی می کنند، ویندوز اینسایدر گفته می شود.

چرا باید ویندوز اینسایدر شویم؟

شهریور ماه سال جاری بود که مایکروسافت در طی کنفرانسی از نسل بعدی سیستم عامل ویندوز، یعنی ویندوز ۱۰ رونمایی کرد و ویژگی های جدید و خارق العاده آن را معرفی نمود. پس از رونمایی، مایکروسافت از کاربرانی که داوطلب هستند تا به این شرکت در توسعه این سیستم عامل و هر چه بهتر شدن آن کمک کنند، خواست که به عنوان ویندوز اینسایدر این کار را انجام دهند.

چهارشنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۳، مایکروسافت کنفرانسی دیگر برگزار کرد و در آن علاوه بر نسخه جدیدتر ویندوز ۱۰ و ویژگی های آن، از ویندوز ۱۰ برای تلفن های همراه و تبلت ها نیز رونمایی کرد. چند روز قبل از این کنفرانس یک برنامه جدید جهت دریافت نسخه های پیش نمایش ویندوز ۱۰ تلفن همراه وارد استور شد که همچنان و تا عرضه ویندوز ۱۰ برای تلفن همراه در ماه فوریه ( بهمن و اسفند ۱۳۹۳ ) نمی توان با آن کار خاصی انجام داد و اگر استفاده از برنامه در ماه آینده امکان پذیر شود، لازمه آن ویندوز اینسایدر بودن است و دیگر دولوپر بودن برای دریافت نسخه های پیش نمایش کارایی نخواهد داشت. پس اینسایدر بودن برای کاربران علاقه مند به دریافت نسخه های پیش نمایش امری ضروری است.

پیش از هر چیزی لازم می دانم که چند نکته را خدمت شما عزیزان عرض کنم:

نکته ۱: نسخه های پیش نمایش ویندوز و ویندوزفون دارای مشکلاتی هستند و ممکن است شما را آزار داده و به گوشی و رایانه شما آسیب برسانند.

نکته ۲: نسخه پیش نمایش ویندوفون با ویندوز ۱۰ تلفن همراه از لحاظ مشکلات کاملا متفاوت هستند. به عبارت دیگر نسخه های پیش نمایش ویندوزفون بیشتر تست ها را پشت سر گذاشته و بعد عرضه می گشتند این در حالی است که بنا بر گفته منابع، نسخه های پیش نمایش ویندوز ۱۰ تلفن همراه مشکلات بسیار زیاد تری را به همراه دارند و توسعه دهندگان باید آن ها را شناسایی و به مایکروسافت گزارش کنند.

نکته ۳: آخرین و جدیدترین نسخه رسمی که برای ویندوز ۱۰ منتشر شده، نسخه ۹۹۲۶ می باشد و سایر نسخه ها مانند ۹۸۸۸ و یا ۹۹۰۱ به صورت غیر رسمی عرضه شده اند و نصب آن ها توصیه نمی گردد.


 و اما آموزش:

مرحله اول:

شما باید یک ایمیل ( اکانت مایکروسافت ) داشته باشید. ایمیل های مایکروسافت سه دامین Outlook، Live و Hotmail را دارند. اگر اکانت مایکروسافت دارید از این مرحله بگذرید و به سراغ مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم

 به ( این وب سایت ) مراجعه کرده و مانند تصویر زیر بر روی گزینه Get Started کلیک کنید.

مرحله سوم 

پس از گذشتن از مرحله دوم به این صفحه می رسید و باید مشخصات اکانت مایکروسافت خود را وارد کرده و بر روی Sign in کلیک کنید. مانند تصویر زیر:

 

مرحله چهارم

پس از وارد کردن مشخصات اکانت و وارد شدن با صفحه زیر برخورد می کنید و شما باید مانند تصویر عمل کنید:

 

کار تمام شد! و شما به همین راحتی یک ویندوز اینسایدر شدید! از این پس می توانید نسخه های پیش نمایش ویندوز ۱۰ را به راحتی دریافت و استفاده کنید و اگر هم نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ تلفن همراه عرضه شود شما می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی آن را نصب نمایید.

آیا شما هم ویندوز اینسایدر هستید؟ این آموزش را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل