مقالات معرفی سایت

استفاده از پس زمینه های ویدئویی در طراحی وب سایت ها

استفاده از پس زمینه های ویدئویی در طراحی وب سایت ها

استفاده از پس زمینه های ویدئویی برای طراحی وب

محتوای ویدئویی همیشه یکی ار فرم های قدرتمند از ارتباط بصری با کاربران بوده است . و کاربران محتوایی از این نوع را بهتر درک کرده و دنبال می کنند. پس زمینه های ویدئویی یکی از گرایشات جالب در طراحی وب سایت ها در  سال 2014 تبدیل شده است. در اصل استفاده از ویدئو در وب سایت ها  برای انتقال سریع تر مفاهیم  به کاربران است  . هدف از استفاده پس زمینه های ویدئویی نیز بیشتر برای برانگیختن احساسات و عواطف خاص در کاربران است. به عنوان مثال در طراحی وب سایت های فروشگاهی استفاده از ویدئو می تواند به کاربران شناخت بهتری از محصول را ارائه دهد و محصول مورد نظر خود را بهتر درک کنند .

نکات  استفاده از محتوای ویدئویی در وب سایت ها:

قطع کردن صدای ویدئو

معمولا محتویات ویدئویی در وب سایت ها به صورت خودکار پس از لود شدن صفحه پخش خواهند شد. به همین دلیل  بهتر است تا صدای آن را به صورت خودکار قطع کنیم.

محدود کردن حجم ویدئو :

موضوع  دیگری که در استفاده از ویدئو در طراحی وب سایت ها باید به انها توجه کنیم بحث حجم ویدئو ها است . فیلم های کوتاه و تکرار کردن انها در هنگام پخش حس بدی را به کاربران منتقل می کند. از طرفی هم فیلم های بلند و طولانی زمان لودینگ را افزایش می دهد . که انتخاب فیلم مناسب برای شرایط مختلف نیز به عوامل مختلفی وابسته است .

طراحی برای دستگاههای مختلف :

هرچند که استفاده از ویدئو ها یکی از گرایشات پرطرفدار در میان طراحان وب است ولی ویدئو یکی از محتواهایی است که باید در هنگام طراحی به موضوع پشتیبانی ان در دستگاههای مختلف بسیار توجه کرد. دستگاههای مختلف باید قادر به پخش ویدئو شما باشند . معولا طراحان وب سایت ها عکسی را به طورپیش فرض در نظر می گیرند، در صورتی که فیلم در دستگاهی قابل نمایش نباشد آن عکس برای کاربر به نمایش گذاشته می شود .

 بهتر است رندر شدن ویدئو در وب سایت ها به صورت خودکار انجام نشود . در این صورت برای دستگاه هایی که از پهنای باند کمتری برخوردارند سرعت لودینگ وب سایت افزایش می یابد که قطعا در تجربه کاربران وب سایت تاثیر بدی خواهد داشت. یکی از موضوعات مهم دیگر بحث متعادل بودن کیفیت و حجم ویدئو ها برای بهبود تجربه کاربران وب سایت ها است . البته استفاده از بکگراند ویدئویی برای وب سایت های محدودی مناسب است. به عنوان مثال در وب سایت هایی همچون مجله های انلاین، فروم ها ، وب سایت های خبری نمی توان از بک گراند ویدئویی استفاده نمود.

در انتهای این مقاله قصد داریم نمونه هایی از وب سایت هایی را که از بکگراند ویدئویی استفاده نموده اند را بیان کنیم :

 

 Barrel Recap 2012

 ONY Russian Agency

 The Art of Raw

 iuqo

 Y.CO

 Edit Open Day

 Media Boom

 Nike

 British Higher School of Art & Design

 SQUATDESIGN

 Into The Arctic

 Drexel University

 Less Rain

 FUTURETAINMENT

 Spotify

 Uniqlock

 The Wood

 Life of Pi

 variousways

 Healing Histories

 5emegauche

 We Choose the Moon

امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل