سخت افزار مورد نیاز ویندوز 10 موبایل

سخت افزار مورد نیاز  ویندوز 10 موبایل

مایکروسافت روز گذشته مشخصات سخت افزاری مورد نیاز برای اجرای ویندوز 10 موبایل روی تلفن های هوشمند، فبلت ها و تبلت ها را برای استفاده توسط سازندگان این ابزارها منتشر کرد.

البته مشخصات منتشر شده به حداقل خصوصیات مورد نیاز اشاره دارد و بدون شک بساری از تولید کنندگان ابزارهای خود را با مشخصاتی بالاتر به بازار عرضه خواهند نمود، اما با این وجود بر اساس آن می توان تصویری کلی از محصولات آینده پلتفرم یاد شده به دست آورد. در ادامه با پیشگام آی تی همراه باشید.

 

مایکروسافت در مورد تلفن های هوشمند مجهز به ویندوز 10 می گوید: «در این گروه محصولات شاهد گستره متنوعی از اندازه و کاربردها خواهیم بود، از جمله تلفن های هوشمند ارزان قیمت، تبلت های کوچک (فبلت ها) و ابزارهای موبایل با کاربرد های صنعتی.»

در ادامه می توانید تصویری از لیست حداقل مشخصات سخت افزاری مورد نیاز تلفن های هوشمند ارزان قیمت، رده بالا و فبلت های اقتصادی برای اجرای ویندوز 10 را مشاهده نمایید.

بر اساس اطلاعات موجود در این لیست می توان گفت تلفن های هوشمند اقتصادی مجهز به ویندوز ۱۰ از قابلیت Windows Hello برخوردار نیستند. تلفن های هوشمند رده بالا نیز علاوه بر خصوصیاتی مثل سرعت بیشتر و دوربین بهتر، تنها محصولاتی هستند که از قابلیت Continuum بهره خواهند بود.

شرکت ساکن ردموند ضمنا عمر باتری حداقل یک روزه را برای هر ۳ گروه محصولات طلب کرده است، اما عجیب ترین نکته این است که فبلت های اقتصادی لازم است از USB 3.0 Type-C پشتیبانی کنند، در حالی که چنین ویژگی برای تلفن های هوشمند رده بالا مورد نیاز نیست.

از تلفن های هوشمند که بگذریم به ویژگی های مورد نیاز برای تبلت ها می رسیم، محصولاتی که به عقیده مایکروسافت با موبایل ها و لپ تاپ ها به شکل همزمان اشتراکات زیادی دارند.

در ادامه می توانید لیست مشخصات منتشر شده توسط سازنده ویندوز را مشاهده نمایید.

همانطور که در لیست میبینیم، تبلت های ۷ اینچی هم با وجود اینکه تلفن هوشمند محسوب نمی شوند، اما از قابلیت Continuum for Phones پشتیبانی می کنند، چرا که این شرکت به جای نسخه دسکتاپ ویندوز ۱۰، ورژن موبایل سیستم عامل خود را برای این گروه از محصولات در نظر گرفته است.

تبلت های ۷ اینچی همچنین تنها گروهی هستند که الزامی برای پشتیبانی از USB Type-C ندارند و تبلت های بزرگتر از ۸ اینچ نیز تنها ابزارهایی هستند که از امکان Windows Hello بهره می برند.

در پایان گفتنیست مایکروسافت قصد دارد در تاریخ ۱۴ مهر کنفرانسی در رابطه با حوزه سخت افزارهای پلتفرم ویندوز ۱۰ برگزار کند، مراسمی که با توجه به نزدیک بودن به زمان عرضه ویندوز ۱۰ موبایل، انتظار می رود در آن شاهد رونمایی از نخستین تلفن های هوشمند مجهز به این سیستم عامل نیز باشیم، محصولاتی که امروز تصاویری نیز از آنها فاش شده است.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل