تکنولوژی

تست مقاومت بدنه ی آیفون های 6s و 6s plus و نوت 5 سامسونگ

تست مقاومت بدنه ی آیفون های 6s و 6s plus و نوت 5 سامسونگ

SquareTrade یک شرکت سوم شخص ارائه دهنده گارانتی است که کاربران می توانند با پرداخت مبلغی محصولات خود را تحت پوشش خدمات آن در آورند. این شرکت برای تعیین میزان حق بیمه و هزینه گارانتی، آزمایش هایی سرسختانه روی محصولات انجام می دهد تا میزان استحکام و مقاومت آنها مشخص گردد. آیفون های ۶S و ۶S Plus نیز در زمره آخرین این محصولات هستند و نتیجه آزمایش آنها، از استحکام بسیار مناسبی حکایت دارد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط SquareTrade، آیفون ۶S Plus مستحکم ترین تلفن هوشمندی است که تاکنون توسط اپل ساخته شده و امتیاز مقاومت آن از آیفون ۶S و Galaxy Note 5 نیز بالاتر است، خصوصاً در برخی موارد مثل سقوط روی نمایشگر که محصول سامسونگ در آن عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داده است. آزمایش های شرکت یاد شده همچنین نشان داده هر ۳ این محصولات هرچند از تاییدیه های لازم برخوردار نیستند، اما تا حد قابل قبولی در برابر خیس شدن مقاوم هستند، موردی که روز گذشته نیز یک ویدیو از غوطه ور بودن یکساعته و بدون مشکل آیفون های جدید در آب، در تایید آن منتشر شده بود.

آیفون های جدید اما غیر قابل آسیب دیدن هم نیستند و ضعیف ترین بخش عملکرد آنها را می توان مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا یا پایین در نظر گرفت، موردی که هردو آیفون جدید در آن مغلوب نوت ۵ شده اند، هرچند عملکرد مدل ۶S Plus اندکی بهتر بوده است. ماجرای خم شدن نسل پیشین آیفون ها نیز مورد دیگری است که سال گذشته جنجال بسیاری برای اپل به پا کرد و در بررسی ها مشخص شد فشاری در حد ۴۹ کیلوگرم برای وارد آمدن صدمه به بدنه این تلفن های هوشمند کافی خواهد بود. برای ساخت نسل جدید این محصول اما تولید کننده آلومینیوم سری ۷۰۰۰ را انتخاب کرده و در نتیجه حالا آیفون های ۶S و ۶S Plus می توانند در مقابل ۷۷ و ۸۶ کیلوگرم فشار از خود مقاومت نشان دهند.

در ادامه می توانید ویدئو این تست را از اینجا دانلود کنید.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل