مقالات سیستم عامل

با محیط ویندوز 10 موبایل آشنا شوید

با محیط ویندوز 10 موبایل آشنا شوید

در این تصاویر که در مطلبی ویژه برای تشریح طراحی جدید ویندوز 10 موبایل منتشر شده اند، بیشتر روی این مورد تمرکز شده است که کنترل نرم افزار ها و محیط سیستم عامل بسیار منعطف تر و البته روان تر شده است و در حقیقت به اهداف عبارت ویژه Adaptive UX و یا همان رابطه کاربری بهینه نزدیک تر شده است.

همانطور که در جریان هستید شب گذشته بود که مایکروسافت انبوهی از نوآوری ها و خدمات هود را در جریان نطق اصلی اول مراسم بیلد 2015 یا همان مراسم توسعه دهندگان خود رونمایی و عرضه کرد و از آن لحظه است که هر ساعت جنبه های دیگری از این ویژگی ها و امکانات منتشر میشود. حالا در وبلاگ رسمی مایکروسافت تصاویر اپلیکیشن هایی مثل مخاطبین، Outlook و کمی از رابط کاربری ویندوز 10 برای موبایل به نمایش درآمده است. با ما همراه باشید تا این تصاویر را به شما نشان دهیم.

از آنجایی که این کنفرانس بیشتر پیرامون مباحث کمپیوترهای دسکتاپ بود و در خصوص ویندوز 10 برای گوشی های همراه به نسبت، کمتر صحبت شد، آقای جو بلفویره، نایب رئیس بخش سیستم عامل مایکروسافت این قول را به حضار مراسم داد تا به زودی تصاویر بیشتری از این سیستم عامل و محیط کاربری آن منتشر شود و امروز هم این وعده محقق شده و در وبلاگ رسمی ردموندی ها تصاویر بیشتری را از رابط کاربری اپلیکیشن Outlook، اپلیکیشن People و همچنین اپلیکیشن Photos مخصوص این سیستم عامل در معرض دید عموم قرار گرفت.

 

بیشترین تغییرات این سیستم عامل هم در بخش منو های همبرگری اعمال شده است که میتوان به وفور آنها را در اپلیکیشن هایی که برای سیستم های اندروید و iOS عرضه میشوند دید. 

 نمونه خوب برای این قابلیت جدید میتواند نرم افزار Outlook  ویندوز 10 برای موبایل باشد که محیط کاربری آن مسلماً عده زیادی از ما را به یاد تعداد زیادی از نرم افزارهای اندرویدی مانند Telegram  برای اندروید میاندازد.

البته در نرم افزار Calendar ویندوز 10 هم که در این مطلب وبلاگ ردموندی به آن اشاره شده است میتوانیم به حالت نمایش Landscape View که با چرخاندن دستگاه و در دست گرفتن آن با (احتمالاً) دو دست اتفاق میافتد اشاره کنیم که حالت نمایش ماهانه همراه با قرار ملاقات های هر روز و تعدادی اطلاعات دیگر، نمایش داده میشود. در نرم افزار People هم این حالت نمایش وجود خواهد داشت و با چرخاندن دستگاه، در یک سمت اطلاعات کاربر نمایش داده خواهد شد و در سمت دیگر هم لیست دیگر کاربران.

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل