5 راه برای حل ارور Google Play Services Has Stopped دراندروید

معمولا ، اکثر کسانی که گوشی های اندرویدی دارند و می خواهند در مارکت گوگل پلی ، برنامه و ... دانلود کنند ، با ارور Google Play Services Has Stopped (خدمات Google Play متوقف شده است) مواجه شده اند . خوب این پیام ، معمولا کاربران گوگل پلی در اندروید را اذیت می کند و تا کنون ، بسیاری از کاربران ، از این ارور ، شاکی شده اند . اما خوشبختانه ، ما 5 راه برای حل این مشکل و ارور پیدا کرده ایم که می توانید تنها با یکی از این روش ها ، ارور Google Play Services Has Stopped را به طور کامل از بین ببرید و بدون مشکل به گوگل پلی خود وارد شوید .

در تصویر زیر ، می توانید متن ارور Google Play Services Has Stopped را مشاهده کنید :


راه حل اول : پاک کردن حافظه کش Google Play Service

در این راه حل ، شما باید حافظه Cache یا به اصطلاح حافظه پنهان Google Play Service (خدمات گوگل پلی) را پاک کنید .

قدم اول : ابتدا به تنظیمات (Setting) موبایل اندرویدی خودتان بروید .

قدم دوم : سپس به قسمت مدیریت برنامه ها مراجعه کنید . (مانند تصویر زیر)

قدم سوم : سپس در بخش مدیریت برنامه ها ، بر روی All Apps و یا همه برنامه ها کلیک کنید و وارد بخش همه برنامه ها (All Apps) بشوید :

قدم چهارم : سپس ، باید برنامه Google Play Service را پیدا کنید . دقت داشته باشید ، تمامی برنامه ها به ترتیب حروف الفبا منظم شده اند ، پس به راحتی می توانید در قسمت حرف G ، نرم افزار Google Play Service را پیدا کنید :

قدم پنجم : پس از باز کردن برنامه Google Play Services حالا باید دنبال گزینه Clear Cache (پاک کردن حافظه پنهان) بگردید ، اگر این گزینه را مشاهده نکردید ، باید بر روی Storage کلیک کنید و در آنجا می توانید گزینه Clear Cache را مشاهده کنید :

قدم ششم : پس از کلیک بر روی گزینه Clear Cache و پاک کردن حافظه پنهان ، باید دستگاه اندرویدی خودتان را یک دور خاموش و روشن کنید . تمام شد ! حالا می توانید برنامه Google Play را اجرا کنید و بدون مشکل از آن استفاده کنید .

دقت داشته باشید ، شاید در بعضی از مواقع ، این راه حل ها ، نتوانند مشکل را حل کنند ، پس می توانید از راه حل های بعدی استفاده کنید در صورتی که این راه حل ، مشکل را رفع نکرده باشد .

راه حل دوم : بازنشانی و ریست کردن تنظیمات برنامه

قدم اول : مانند راه حل اول ، وارد تنظیمات موبایل می شویم و به بخش مدیریت برنامه ها مراجعه می کنیم .

قدم دوم : حالا باید دنبال گزینه ای با نام Reset the App Preferences بگردیم ! مکانی که این گزینه قرار دارد ، در موبایل ها متفاوت است ، بعضی موقع ها ممکن است در سمت چپ بالا باشد ، پایین باشد و ... !

قدم سوم : بر روی گزینه Reset the App Preferences بزنید و پس از آن ، موبایل اندرویدی خودتان را یک دور خاموش و مجددا روشن کنید .

اگر باز هم خطا Google Play Services Has Stopped را در گوشی خود مشاهده می کنید ، می توانید از راه حل سوم استفاده کنید .

راه حل سوم : اضافه کردن مجدد حساب Google Play

اگر هنوز خطا گوگل پلی خود را دریافت می کنید ، می توانید از این روش خیلی ساده استفاده کنید . در این روش ، شما با حذف حساب Google Play خود در اندروید ، و اضافه کردن مجدد آن ، می توانید این خطا را رفع کنید .

قدم اول : به تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید .

قدم دوم : حالا باید بر روی گزینه Account Management (مدیریت حساب ها) و یا Account (حساب ها) کلیک کنید .

قدم سوم : حالا شما لیستی از حساب هایی که در موبایل اندرویدی خودتان ساخته اید را می توانید مشاهده کنید ، حساب هایی مانند حساب های Facebook , WhatsApp , Telegram , Google و ... ! حالا بر روی Google کلیک کنید :

قدم چهارم : حالا پس از کلیک بر روی Google ، باید بر روی نماد (آیکون) سه نقطه ای که در تصویر زیر مشخص شده است ، کلیک کنید و بر روی Remove Account ضربه بزنید تا حساب Google پاک شود :

قدم پنجم : حالا ، پس از حذف حساب Google باید مجدد آن را اضافه کنید . برای این کار ، باید دوباره وارد بخش مدیریت حساب ها بشید و بر روی Add Account (اضافه کردن حساب) کلیک کنید ، و سپس Goolge را انتخاب کنید .

خب ما باور داریم که این روش ، می تواند خطا Google Play Services Has Stopped را رفع می کند ، اما در صورت مواجه شدن دوباره با آن ، می توانید راه حل بعدی را پیش ببرید .

راه حل چهارم : نصب دوباره Google Play Services

در این روش ، شما باید Goolge Play Services خود را مجددا نصب کنید ، اما این را بدانید که Google Play Services بخش مهی از دستگاه اندرویدی شماست و شما نمی توانید آن را به طور کامل حذف کنید ، فقط می توانید آپدیت های نصب شده آن را حذف کنید . برای این کار قدم های زیر را دنبال کنید .

قدم اول : به تنظیمات گوشی اندرویدی خود بروید ، سپس بر روی Security (امنیت) کلیک کنید و بر روی Device Administrators (مدیران دستگان) ضربه بزنید :

قدم دوم : سپس ، باید بر روی گزینه Deactivate the device administrator (غیرفعال کردن مدیر دستگاه) کلیک کنید :

قدم سوم : حالا پس از انتخاب گزینه گفته شده ، باید باز گردید به تنظیمات گوشی خود و سپس باید مدیریت برنامه ها را انتخاب کنید و وارد بخش مدیریت برنامه ها بشوید . سپس باید بر روی همه برنامه ها (All Apps) که در تب بالا هست کلیک کنید تا همه برنامه ها را مشاهده کنید ، پس از آن ، باید دنبال Google Play Services بگردید و آن را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Uninstall Updates (حذف بروزرسانی ها) کلیک کنید :

قدم چهارم : حالا از شما برای تایید حذف بروزرسانی های Google Play Services سوال می شود ، شما باید آن را تایید کنید و روی گزینه OK کلیک کنید :

قدم پنجم : حالا باید هر برنامه ای که به نرم افزار Google Play Services نیاز دارد ، را اجرا کنید ، مانند برنامه جیمیل و یا ایمیل ، سپس با پیامی مواجه می شوید که باید آخرین بروزرسانی Google Play Services را دریافت کنید ، و شما باید بر روی Install برای نصب آخرین بروزرسانی آن کلیک کنید :

قدم ششم : حالا پس از بروزرسانی Google Play Services باید مدیریت دستگاه خود را دوباره فعال کنید . برای فعال کردن آن می توانید به بخش تنظیمات مراحعه کنید ، سپس بخش امنیت را انتخاب کرده و بر روی Device Administrators (مدیران دستگاه) کلیک کنید و آن را مجدد فعال کنید .

حالا اگر باز هم این روش ، جوابگو خطا Google Play Services Has Stopped نبود ، می توانید از روش بعدی برای حل این مشکل استفاده کنید .

راه حل پنجم : پاک کردن Google Services Framework Cache

این روش ، یکی از ساده ترین روش های حل این مشکل می باشد . برای اجرای این راه حال ، قدم های زیر را دنبال کنید .

قدم اول : به تنظیمات دستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید .

قدم دوم : حالا باید به بخش مدیریت برنامه ها رجوع کنید .

قدم سوم : سپس باید برنامه Google Play Services را پیدا کنید یا هر برنامه ای که به Google Services Framework متکی و وابسته هستند .

قدم چهارم : حالا بر روی Google Services Framework کلیک کنید و بر روی Force Stop ضربه بزنید .

قدم پنجم : حالا باید کش (حافظه پنهان) برنامه هم پاک کنید ، بر روی Clear Cache بزنید .

قدم ششم : گوشی اندرویدی خودتان را یک دور خاموش و مجددا راه اندازی کنید .

حالا می توانید بدون مشکل ، برنامه گوگل پلی را اجرا کنید و از آن استفاده کنید .

خوب دوستان ، آموزش ما همینجا به پایان می رسد و امیدوارم که بتوانید نهایت استفاده را کرده باشید . موفق و موید باشید :)

تو پیشگامیت، میتونی سوالات رو بپرسی و هم میتونی مطلب منتشر کنی.

پیشگام پلاس   پرسش و پاسخ

حمایت از ما

شما میتوانید از طریق لینک زیر از ما حمایت کنید.

https://zarinp.al/royaltheme.ir  بیش از 23 نظر ثبت شده

ثبت یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند *

  ورود / ثبت نام با حساب گوگل  

 

23 نظر ثبت شده

دیدگاه ها (23)

Gravatar image
مرتضی   | شنبه,1 آبان 1400

سلام من هر چی که گفتید رو انجام دادم گوشیم رو هم فرمت کردم ولی نشد چکار کنم گوشیم جیپلاس ایکس ۱۰ هست

Gravatar image
کاربر   | چهارشنبه,24 شهریور 1400

چطوری جیمیل یا ایمیلو تو راه حل چهارم اجرا کنم برای دریافت اخرین آپدیت ؟؟؟؟؟؟؟

Gravatar image
محسن   | جمعه,19 شهریور 1400

واقعا واقعا واقعا دمتون گرررررم.یک هفته گوشی کلافه ام کرده بود.با روش چهارم درست شد.خدا خیرتون بده

Gravatar image
ماریا   | دوشنبه,14 تیر 1400

عالی بود. ممنونم

Gravatar image
سحر دیانتی   | دوشنبه,13 بهمن 1399

سلام ببخشید من با روش ۴ که میرم میزنه unsuccessful و با روش ۵ گزینه framework اصلا فعال نمیشه و تغییر نمیکنه.چیکار کنم گوشیم هی ارور میده

Gravatar image
چنگیز   | دوشنبه,24 آذر 1399

سلام خسته نباشید من تمام این راه حل هارو امتحان کردم مو به مو یه دور ریست فکتوری هم کردم هر کاری غیر فلش زدن رو انجام دادم بازم وقتی میخوام وارد پلی استور بشم و ایمیل بسازم تا ازش استفاده کنم میزنه متوقف شده است دیوانم داره میکنه گوشی لعنتیم هم سامسونگ j2 هست یه راهی بدین خواهشا

Gravatar image
omidi   | دوشنبه,24 آذر 1399

روش چهارم عالییییی. دیگه میخواستم ریست فکتوری کنم. ممنون از راهنماییتون.

Gravatar image
رها   | شنبه,8 آذر 1399

وای خدا خیرتون بده ،دیگه داشتم دیوونه میشدم از دست این ارور -_-


نمایش دیدگاه های بیشتر